Naukowcy z Oxfordu:

Naukowcy z Oxfordu: "Przemoc w grach nie wpływa na agresję nastolatków"

Naukowcy Instytutu ds. Internetu na Uniwersytecie Oxfordzkim opublikowali wyniki ciekawych badań. Według nich nie ma związku pomiędzy agresywnym zachowaniem wśród nastolatków, a czasem spędzonym przy grach wideo zawierających przemoc.


Badanie o którym mowa, zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie brytyjskich nastolatków w wieku 14-15 lat oraz ich rodzicach. Młodzież zapytano m.in. o wybór gier i ilość spędzonego przed nimi czasu, natomiast rodziców szczegółowo wypytano o zachowania ich pociech. Wyniki ankiet świadczą o tym, że gry zawierające przemoc, po które sięgają nastolatkowie, nie mają wpływu na ich agresywne zachowanie.Badacze stwierdzili jednak, że w niektórych tytułach mogą być przedstawiane mechanizy, które zachęcają do tego typu działań. Te mogą być spowodowane przez społeczność komunikującą się w danej grze. Chodzić ma o element konkurencji czy wymiany zdań, która często zawiera nieodpowiednie słownictwo oraz komentarze pisane przez tzw. "trolli".  Odpowiedzialny za padanie profesor Andrew Przybylski przyznał, że ten obszar nie został na ten moment zbadany, lecz wkrótce może się to zmienić.

Źrodło: Oxford University

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.