Wojtek Gola opowiedział o odejściu Championa oraz zaapelował do widzów

Wojtek Gola opowiedział o odejściu Championa oraz zaapelował do widzów

Znany YouTuber oraz włodarz federacji Fame MMA, Wojtek Gola, zdobył się na opowiedzenie smutnej historii odejścia swojego najlepszego przyjaciela, Championa, czyli serwala afrykańskiego. Informacją o śmierci zwierzątka, Gola podzielił się już we wrześniu zeszłego roku, jednak teraz zdecydował się zdradzić więcej szczegółów w sprawie. 


Serwal Afrykański to gatunek kota tropikalnego, który jako jeden z nielicznych, może zostać w pełni udomowiony. Twórca już na początku filmu wyznał, że od zawsze marzył o zakupie tego konkretnego zwierzęcia i był gotowy na ogromną odpowiedzialność, która wiąże się z udomowieniem niecodziennego pupila. Wybrany przez Wojtka Golę samiec był ostatnim kotem dostępnym w hodowli, który posiadał wrodzoną wadę tylnej nogi i to właśnie niekompetentne i nieprofesjonalne podejście weterynarza, który miał przeprowadzić zabieg jej korekcji, jest zdaniem włodarza, powodem odejścia Championa. Wszystkie szczegóły w tej sprawie, twórca przedstawił w swoim ostatnim materiale na YouTube:Bezpośrednim powodem śmierci zwierzątka miało być nieumiejętne podanie narkozy, która została zastosowana w sposób bardzo dla Championa stresujący. Twórca wyznał, że wiele czasu zajęło mu zdobycie się na opowiedzenie całej sytuacji, jednak chciał tym sposobem wyczulić swoich widzów na to, komu przekazują do opieki swoich ukochanych, zwierzęcych towarzyszy. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.