YouTuberzy warci polecenia - Wojna Idei

YouTuberzy warci polecenia - Wojna Idei

Jak co tydzień, przygotowaliśmy dla Was kolejny artykuł z serii "YouTuberzy warci polecenia". W ramach tego cyklu prezentujemy kanały, które nie przekroczyły jeszcze 150 tysięcy subskrypcji, a zasługują na docenienie ze względu na ciekawy przekaz, oryginalną formę, czy niecodzienne treści. W poprzednim wpisie polecaliśmy kanał znanego prezentera telewizyjnego - Macieja Orłosia. Dzisiaj skupimy się na kanale, z którego możecie dowiedzieć się bardzo wiele o zasadach, jakie kierują społeczeństwem i najważniejszych zasadach społecznych. Przed Wami "Wojna Idei"!


Kanał "Wojna Idei" został założony 24 kwietnia 2017 roku i już w tym samym dniu pojawił się na nim pierwszy film "Świat kobiet i świat mężczyzn - Camille Paglia", który zgromadził ponad 10 tysięcy wyświetleń. Kolejne filmy również zdobywały sporą ilość odsłon. Zachęciło to twórcę kanału do dalszej pracy nad jego rozwojem i do regularnego publikowania treści. Dzięki temu filmy trafiały do coraz szerszej publiczności, a kanał w  dwa i pół roku zgromadził ponad 91 tysięcy subskrypcji. Aktualnie znajduje się na nim prawie 430 materiałów, które łącznie zostały obejrzane 14,8 miliona razy.

Do najpopularniejszych filmów na kanale "Wojna Idei" należą: "Ludzie obrażeni na rzeczywistość - Heather E Heying", "Dlaczego nikt nie lubi feminizmu?" oraz "Transseksualizm: czy płeć zależy od odczucia? - Ben Shapiro", które zgromadziły kolejno 530 tysięcy, 400 tysięcy i 295 tysięcy wyświetleń. Zatem, mimo iż kanał nie przekroczył jeszcze bariery 100 tysięcy subskrybentów, jego zasięgi są naprawdę godne podziwu. Wszystko to, twórca kanału zawdzięcza oryginalnemu pomysłowi na materiały oraz bardzo ciekawej formie prezentacji treści w nich zawartych. Poza tym każda idea, która została przedstawiona na kanale, między innymi nacjonalizm, kapitalizm, czy nazizm, została wytłumaczona w przejrzysty sposób, dzięki czemu nawet osoby całkowicie nieznające się na tych tematach, mogą bardzo łatwo zrozumieć, na czym polega dany model społeczny."Wojna Idei" jest doskonałym miejscem dla osób pasjonujących się historią, wiedzą o społeczeństwie, czy psychologią. Dzięki swojej przejrzystej formie i niedługim czasie trwania odcinków, w szybki i przyjemny sposób, możemy poznać zasady, które kierowały ludźmi w minionych czasach oraz zobaczyć, jak niektóre idee wpłynęły na losy ludzkości.

Twórca kanału, poza YouTube działa również na Twitterze, gdzie znajdziemy informacje o najnowszych odcinkach. Aby go zaobserwować, kliknijcie tutaj. "Wojnę Idei" możemy również wesprzeć na dwa sposoby - przez Patronite lub PayPal. Zostanie patronem ma swoje plusy, gdyż w ramach wsparcia, otrzymujemy ciekawe nagrody, np. specjalne transmisje na żywo, czy dostęp do zamkniętej grupy patronów. Kanał ma również swój fanpage na Facebooku, gdzie zgromadził ponad 24 tysiące polubień. Tam znajdziemy nie tylko informacje o nowych produkcjach, lecz także wiele dodatkowych materiałów. Jeżeli zatem interesujecie się psychologią, socjologią lub po prostu ciekawią Was różne idee i modele społeczne, koniecznie zerknijcie na kanał "Wojna Idei". Aby zostać subskrybentem tego kanału, kliknijcie tutaj.

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.