Wkrótce ruszy nowy proces przeciwko Guralowi

Wkrótce ruszy nowy proces przeciwko Guralowi

Już blisko pół roku temu informowaliśmy was o tym, że patostreamer Gural odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami. Jak informuje Głos Wielkopolski, w najbliższym czasie w końcu ma ruszyć proces przeciwko mężczyźnie.


Grzegorz G. znany w sieci pod pseudonimem Gural, znany był swego czasu z przeprowadzania tzw. "patostreamów", na których bardzo często wyzywał inne osoby i dopuszczał się innych kontrowersyjnych czynów. W 2019 roku został on skazany za usiłowanie rozpowszechnienia nagiego wizerunku nieletniej. Po pół roku ograniczenia wolności, streamer otrzymał także zakaz publicznych wystąpień w internecie. Pomimo tego, Gural regularnie prowadził nowe transmisje. Do czego to doprowadziło?

Na jednym z takich streamów, Grzegorz G. znęcał się nad zwierzętami. Sprawa została szybko nagłośniona przez liczne profile organizacji w mediach społecznościowych, co przyczyniło się do tego, że Gural w końcu usłyszał zarzuty. W kwietniu tego roku na patostreamera nałożona została kara w wysokości 10 tys. złotych i dozór policyjny.Jak poinformowało jednak na początku grudnia Radio Poznań, sąd na wniosek obrońcy uchylił nałożone wcześniej środki zapobiegawcze. W międzyczasie, Gural prowadził liczne transmisje, na których wygrażał innym. Według informacji serwisu oraz wiadomości przesłanych przez naszych czytelników, życzył m.in. nastoletniej osobie "żeby zdechła", miał drwić z niepełnosprawnej osoby oraz dopuścić się innych wyzwisk, których ze względu na wulgarność nie zamierzamy tutaj cytować.

Teraz dotarły jednak do nas zupełnie nowe informacje, które wskazują na powrót sprawy związanej ze znęcaniem się nad zwierzętami i jej potencjalne rozwiązanie. Proces Gurala ruszy na dobre już za kilkanaście dni, a dokładniej w drugiej połowie stycznia 2023 roku. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim podejmie wtedy decyzje dotyczącą tego, co czeka Grzegorza G. w przyszłości. Według aktualnych informacji, oskarżonemu grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.