Wirus w Chinach przyczynił się do popularności gry Plague Inc.

Wirus w Chinach przyczynił się do popularności gry Plague Inc.

Niejednokrotnie wydarzenia ze świata mają wpływ na ogrywane przez graczy tytuły. Widać to znakomicie choćby przy okazji  Netflix'owego "Wiedźmina" czy też podczas głośnych sportowych turniejów, kiedy to gracze chętniej sięgają po gry dotyczące danej dyscypliny. Swoją drugą młodość przeżywa właśnie gra Plague Inc., co jest bezpośrednio związane z rozprzestrzeniającym się wirusem z Wuhan. 


Chiny obecnie są w dosyć poważnym stanie epidemii wywołanej przez koronawirusa 2019-nCoV, znanego też jako grypa Wuhan. Pierwsze zachorowania odnotowano w chińskim mieście Wuhan jednak z godziny na godzinę rząd Chin potwierdza zachorowania ludzi w innych rejonach kraju, a nawet poza jego granicami. W związku z tymi wydarzeniami, od poniedziałku drastycznie wzrosło zainteresowanie grą Plague Inc., która obecnie jest najczęściej pobieraną grą w Chinach. Przyczyny nagłej popularności tytułu można doszukiwać się w latających po całym internecie memach związanych z wirusem, które wyjątkowo często bazowały na screenach z tej właśnie gry. Absurdalnym zbiegiem okoliczności jest też fakt, iż większość graczy Plague Inc. wybiera właśnie Chiny jako lokalizację startową swojej epidemii. Interesujących zbiegów okoliczności związanych z sytuacją Chin jest jeszcze więcej ponieważ jedną z częściej pobieranych tam obecnie gier jest Rebel Inc., w której jako gracz staramy się zapobiec przewrotowi w fikcyjnym państwie.

Źródło: GRY-OnLine.pl

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.