Wiemy kiedy Instagram wypuści konkurencyjną dla TikToka funkcję

Wiemy kiedy Instagram wypuści konkurencyjną dla TikToka funkcję

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy was o Instagram Reels - zapowiedzianej przez Instagrama funkcji, która miała sprawić, że aplikacja będzie mogła konkurować z TikTokiem. Po wielu miesiącach oczekiwań, w końcu dowiedzieliśmy się kiedy i gdzie pojawi się wyczekiwana przez wiele osób opcja.


Ostatnie tygodnie nie są najszczęśliwszym czasem dla ByteDance - właściciela TikToka. Aplikacja została zbanowana w Indiach, a podobnym pomysłem podzielił się sekretarz stanu USA, który także rozważa podjęcie podobnych kroków. Wydaje się zatem, że obecny czas to idealny moment dla Marka Zuckerberga, który poprzez aplikację Instagram i dodanie funkcji Stories, częściowo zastąpił już Snapchata. Kolejnym celem jest właśnie TikTok, z którym gigant zamierza konkurować poprzez dodanie funkcji Reels. Opcja jest już testowana od kilku miesięcy, jednak najnowsze informacje mówią nam o tym, kiedy i w jakich krajach pojawi się jako pierwsza.

Jak donosi portal TechCrunch, Instagram Reels ma zostać uruchomione już na początku sierpnia tego roku w ponad 50 krajach świata. Nie jest jednak na ten moment jasne to, czy na liście krajów znajdzie się także Polska.Instagram Reels ma działać na podobnej zasadzie jak TikTok. Za pomocą funkcji nagramy 15-sekundowe wideo pod dowolny utwór. Dostaniemy także możliwość edycji nagrania przez aplikację tuż przed jego udostępnieniem. Czekacie na dodanie tej funkcji?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.