Wielkie zmiany YouTube - nowe logo, wygląd i funkcje!

Wielkie zmiany YouTube - nowe logo, wygląd i funkcje!

YouTube regularnie dodaje nowe funkcjonalności jeśli chodzi o działanie portalu. Raz na jakiś czas zmienia także jego wygląd. Tylu nowości, które dziś dodał, nie spodziewał się jednak chyba nikt!


Przed przeczytaniem tego artykułu pamiętaj, że część z opcji może zostać wprowadzona dopiero w przeciągu kilku dni, większość z nich widoczna jest jednak już dziś.

Pierwsze z nich widać już po wejściu na stronę. Jedną z ważniejszych zmian jest nowe logo portalu! Wcześniej był to czarny napis "You" oraz biały napis "Tube" wpisany w czerwony przycisk. Teraz sam przycisk, odłączył się od napisu, który w pełni jest już czarny. Wprawne oko zauważy także to, że czerwona część logo portalu, jest bardziej jaskrawa. Zobaczcie to sami poniżej!To dopiero początek! YouTube już wkrótce zmieni także ogólny wygląd strony, bazując na "material design". Nowa strona ma wydawać się znacznie bardziej czytelna. Kolejną wizualną zmianą jest możliwość przełączenia wyglądu YouTube na czarny! Do tej pory, funkcja ta była dostępna jedynie dzięki specjalnym wtyczkom do przeglądarki bądź właśnie dzięki wprowadzeniu "material design" do YT. W wyglądzie aplikacji główną zmianą, która jest już widoczna, jest rezygnacja z czerwonego koloru strony głównej. Teraz jest ona w głównej mierze biała.

Źródło: Adam Dziegiel (grupa APYteam na Facebooku)


Przejdźmy teraz do nowych funkcjonalności - ich także jest niemało. Jedną z nich jest ta na aplikacji mobilnej, która umożliwia oglądanie wideo, które nie jest dopasowane do standardowych rozmiarów YouTube. Dzięki temu, bez obracania ekranu, będziemy mogli obejrzeć materiały nagrane w pionie. Jak już przy aplikacji jesteśmy, warto zwrócić uwagę na nowe rozmieszczenie przycisków. Zostały one wprowadzone najprawdopodobniej po to, aby łatwiej było dosięgnąć palcem daną opcję.

Kolejną zmianą jest ta, która dostępna była już na komputerach od dawna i testowana była od blisko miesiąca na urządzeniach mobilnych. Mowa tu o dobrze odpowiedniego tempa materiału - zarówno jego zwolnieniu jak i przyspieszeniu.Działanie wszystkich nowości w aplikacji YouTube obejrzycie poniżej:


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.