Wielki sukces zbiórki na

Wielki sukces zbiórki na "Projekt Szczur" pod patronatem Gimpera

"Projekt Szczur" to inicjatywa, o której mogliście już wcześniej słyszeć. Wystartowała już 3 lata temu, a od samego początku zaangażowany w jego nagłaśnianie był Gimper. Fanowska akcja, która z początku była prostym projektem gry, zamieniła się z czasem w wielkie plany dotyczące pełnoprawnej produkcji. Gra zostanie zrealizowana w taki sposób, jak chcą tego producenci oraz przyszli odbiorcy, a wielki udział ma w tym zarówno Gimper jak i jego widzowie, którzy wsparli zbiórkę projektu na Kickstarterze. 


"Projekt Szczur", a właściwie "The Rat Project", to gra z elementami przygodówki, RPG oraz karcianego deck-buildera. O samej grze oraz planach dotyczących wydania pełnoprawnej gry opowiedział w zeszłym miesiącu Gimper na swoim kanale, kiedy to demo gry trafiło na Steama.Odpowiedzialni za produkcje na ten moment są m.in. takie osoby jak: Łukasz Kielczyk, Michał Pietralik, Patryk „Huginn” Woźnicki oraz Tomasz „Tom Acroffear” Medyński. Po przedstawieniu wersji demonstracyjnej, pojawiły się plany stworzenia pełnoprawnej gry. Do tego potrzebne są dodatkowe środki finansowe, tak aby zatrudnić kolejne osoby do produkcji dzieła. W ramach zbiórki, producenci wystartowali wtedy ze zrzutką na Kickstarterze, która przez nagłośnienie m.in. przez Gimpera oraz jego społeczność, okazała się wielkim sukcesem. W dość krótkim czasie akcję wsparło ponad tysiąc osób, a zespół zebrał tym samym blisko 50 tysięcy dolarów!Wielki udział w sukcesie akcji miał przeprowadzony przez Gimpera w ostatni weekend livestream, na którym wraz z widzami zbierał pieniądze na wspomniany cel. W ten sposób, YouTuberowi z pomocą widzów udało się zebrać 28 tysięcy złotych, które w całości zostały przelane na Kickstartera inicjatywy "Projekt Szczur".Nam nie pozostało nic więcej, jak czekać na kolejne informacje dotyczące postępu tworzenia pełnoprawnej gry RPG. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w zbiórkę oraz przede wszystkim dla producentów gry! Życzymy powodzenia w kontynuacji tworzenia dzieła oraz czekamy na ostateczne efekty "The Rat Project".

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.