Wielki sukces kasyna w GTA V

Wielki sukces kasyna w GTA V

Ostatnia aktualizacja GTA V wywołała niemałe kontrowersje. Okazało się bowiem, że w części krajów (także w Polsce) główna  nowa funkcjonalność - kasyno, nie jest dostępne ze względu na obowiązujące prawo. Rockstar jednak nie do końca się tym przejmuje, bo właśnie zaliczył najlepszy miesiąc od premiery gry.


Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę SuperData, najnowsza odsłona z serii Grand Theft Auto podbiła rynek w ostatnim miesiącu. Okazuje się, że moduł Online przyniósł producentowi w lipcu 69 milionów dolarów zysku. Tym samym mamy do czynieniem z najlepszym miesiącem GTA V od momentu debiutu produkcji.Ten stan rzeczy jest nieporównywalny z przyjęciem aktualizacji przez graczy. Społeczność ostro skrytykowała Rockstara za wprowadzenie funkcji, która nie działa w ponad 50 krajach. Oczywiście rozwiązaniem jest zastosowanie VPN, lecz to i tak nie rozwiązuje całego problemu.

Ciekawe tylko, czy tak pokaźne zyski generowane przez GTA V wpłyną na prace nad kontynuacją serii. Ostatnio mamy bowiem do czynienia z coraz częstszymi wyciekami odnośnie szóstej części popularnej serii. Na szczegóły przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Źródło: SuperData

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.