Wielka wyprzedaż na Steamie. Przystawka Steam Link za 11 złotych!

Wielka wyprzedaż na Steamie. Przystawka Steam Link za 11 złotych!

Steam oprócz swojej letniej wyprzedaży gier, o której pisaliśmy tutaj, ostatnio wprowadził do swojej oferty bardzo dużą przecenę przystawki Steam Link. Dużą, bo aż 95-procentową!


Co taka przystawka Steam Link nam daje? Jest ona przeznaczona głównie dla tych, którzy nie mają najnowszego telewizora z funkcją SmartTV i nie planują w najbliższej przyszłości jego zakupu. Pozwala ona wyświetlać na ekranie telewizora gry komputerowe ze Steama.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, bo wystarczy podpiąć je kablem HDMI, który jest w zestawie, do telewizora i skonfigurować gadżet z siecią lokalną... i gotowe. Możemy już grać na wielkim ekranie naszego telewizora, bo cała magia dzieje się poprzez strumieniowanie obrazu. Jakość wyświetlanego obrazu to Full HD w rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli przy maksymalnie 60 klatkach na sekundę.Warto zaznaczyć, że urządzenie wspiera kontrolery Microsoftu, Sony, Nintendo czy własny - Steam Controller, ale nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, żeby podczas rozgrywki korzystać z myszki i klawiatury.

Koszt takiego urządzenia to zaledwie 11 złotych, do których należy doliczyć przesyłkę w wysokości 38 złotych. I to może rzeczywiście boleć, bo jest ona droższa od samego urządzenia, ale z drugiej strony jego regularna cena to aż 219 złotych, więc w dalszym ciągu oferta jest bardzo atrakcyjna.Powodem tak ogromnej obniżki ceny urządzenia jest fakt, że w nowszych telewizorach do strumieniowania obrazu nie jest potrzebne żadne dodatkowe urządzenie. W najnowszych telewizorach z funkcją SmartTV od Samsunga znajduje się oficjalna aplikacja Steam Link, a więc wszystko wskazuje na to, że Steam chce się pozbyć swoich urządzeń, które już niedługo przestaną być potrzebne. Nie zmienia to jednak faktu, że cały czas przeceniona przystawka może być świetnym rozwiązaniem dla wielu graczy.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.