Globalna awaria aplikacji Facebooka

Globalna awaria aplikacji Facebooka

Dziś (4 października) po godzinie 17:30 rozpoczęła się wielka awaria serwisów, których właścicielem jest Facebook. Zarówno Instagram, Messenger, Facebook jak i WhatsApp nie działaŁy przez ponad 5 godzin.  


Awaria dotyczyła wszystkich użytkowników wspomnianych serwisów. Już od późnych godzin popołudniowych mieli oni problemy z podstawowym załadowaniem aplikacji, a także wysyłaniem wiadomości. Problem występował globalni. Na ten moment nie wiadomo co jest dokładnym powodem awarii na tak dużą skalę, a Facebook odpowiadał w jej trakcie, że ciężko pracował nad przywróceniem działania aplikacji


Za sprawą tak dużej awarii giganta, użytkownicy chwilowo przenieśli się na Twittera, na którym najpopularniejszym hashtagiem jest #messengerisoverparty.


Wraz z aktualizacją wpisu otrzymywaliśmy wiele niepocieszających informacji dotyczących przewracania usługi. Problem Facebooka okazał się bardzo złożony, o czym świadczy chociażby fakt, że pracownicy Facebooka nie mogli wejść do centrali firmy. Co więcej, nie działy także m.in. ich skrzynki pocztowe. Pracownicy FB w rozmowie z New York Times zdradzili, że był to wewnętrzny błąd, a nie atak hakerski.Po godzinie 21:30 problemy z działaniem zaczął mieć także Twitter, co najparwdopodobniej związane jest z dużym zainteresowaniem portalem w związku z awarią Facebooka. Chwilę przed północą, usługi giganta zaczęły powracać do funkcjonowania.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.