"Wiedźmin 4" został oficjalnie zapowiedziany!

Niedawno CD Projekt RED oficjalnie potwierdziło, że zaczęli produkcję kolejnej części gier z uniwersum Wiedźmina. Oprócz tego, studio zapowiedziało przejście na silnik Unreal 5 Engine, który stworzy nowe możliwości produkcji.


Od dawna fani gier uniwersum o wiedźminie spekulowali czy CD Projekt RED będzie kontynuował serię, a jeśli tak to z kim w roli głównej. Teraz już wiemy na pewno - Wiedźmin 4 powstanie. Kto będzie bohaterem? Na razie możemy się tylko domyślać.

 Szczegółów jeszcze nie znamy, ale warto zwrócić uwagę na podpis na grafice promującej grę. A new saga begins z całą pewnością sugeruje rozpoczęcie całkiem nowego rozdziału w świecie wiedźmina. Dlatego również możemy się spodziewać braku Geralta. Gra nie posiada jeszcze oficjalnego tytułu i chociaż wstępnie przyjęło się nazywać ją "Wiedźmin 4" to nazwa ta nie została nigdzie umieszczona przez twórców.

Paweł Zawodny - dyrektor ds. technologii w CD Projekt RED - zapowiedział przejście przyszłych gier na nowy poziom technologii:
Jednym z kluczowych filarów RED 2.0 — transformacji, którą obecnie przechodzi studio — jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy. W przypadku wcześniejszych gier studia, rozwój i przygotowanie REDengine pod dany tytuł wymagało znacznych zasobów i nakładu pracy. Dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby w przypadku kolejnej gry CD PROJEKT RED wyznaczyć kierunek technologiczny tak szybko, jak to możliwe. Współpraca, którą nawiązaliśmy podniesie efektywność w procesie produkcji, a także jej przewidywalność. Jednocześnie dzięki niej otrzymamy dostęp do narzędzi do tworzenia gier z najwyżej półki. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jakie niesamowite przygody uda nam się stworzyć w Unreal Engine 5!

Do tej pory CD Projekt RED używał własnego silnika, ale niestety ten rozczarował przy Cyberpunku 2077. Przejście na Unreal Engine 5 z całą pewnością otworzy studiu wiele możliwości np. przedstawienie grafiki niemal w fotograficznej jakości.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.