"Wiedźmin 3: Krew i wino" - wrażenia i wspomnienia ROJSONA!

Niedawno mieliście okazję przeczytać u nas co nieco na temat relacji ROJSONA z pobytu we Włoszech na specjalnym evencie zorganizowanym przez twórców Wiedźmina. Skoro ROJO wprowadził swoich widzów w ten niepowtarzalny klimat, dziś przyjrzymy się  gameplay'owi z dodatku do gry, nagranemu przez Patryka właśnie podczas tego wydarzenia! Wcześniej powrócimy jednak do wspomnień YouTubera z poprzednich części tej zapierającej dech w piersiach polskiej produkcji!


Wiedźmin III 19 maja obchodził swoje pierwsze urodziny, a dwa dni wcześniej - 17 maja druga część sagi świętowała ukończenie pięciu lat. Nieprzypadkowo sięgniemy więc do serii "sentymentalnie przez gry" z dwóch części przygód Białego Wilka. ROJO idealnie wprowadza nas do świata książki Andrzeja Sapkowskiego, bo to właśnie na podstawie tej historii powstała gra. Patryk przedstawia nam wszelkie wady i zalety związane z pierwszą produkcją, rozbiera całą mechanikę na części pierwsze byśmy mogli zobaczyć co tak naprawdę jest przed nami ukryte. Przy drugiej części, twórca wciela się w rolę nauczyciela, przedstawiając nam wszystko od podstaw - zarówno zalety jak i wady, które w całokształcie nie grają już takiej ogromnej roli, ale nie chcemy zdradzać za wiele. Co dokładnie mówi ROJO? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, koniecznie musicie sami posłuchać materiału nagranego już rok temu przez Patryka, bo naprawdę warto:
Na starcie materiału z dodatku Krew i Wino do Wiedźmina III możemy usłyszeć masę pochwał skierowaną w stronę polskiej produkcji i w żadnym wypadku nie mamy zamiaru sprzeczać się z ROJEM w tej kwestii! Nie ma sensu opisywać Wam na jak bardzo wysokim poziomie stoi grafika w grze, bo tego się da się ubrać w słowa, to trzeba zobaczyć na własne oczy. To samo tyczy się niesamowicie klimatycznej muzyki która towarzyszy nam na każdym kroku naszej podróży, czy samej fabuły jaką przygotowali dla nas REDzi. O tym nie da się mówić czy pisać, to trzeba przeżyć razem z Geraldem.


Po cutscence, w której uwagę tego YouTubera zwrócił kunszt z jakim zostały napisane dialogi oraz bogu ducha winny kot-czarownica, mamy okazję przyjrzeć się dobrze znanemu i lubianemu systemowi totalnej rozwałki siejącego mordoru na prawo i lewo. Wspaniale prezentuje się też walka z Goliatem, która każe nam trochę bardziej wysilić się w obmyśleniu strategii walki z większymi i silniejszymi monstrami, by pojedynek zakończyć zwycięstwem. Mimo tego, że dostawanie tęgiego lania też sprawia masę przyjemności, stanowi to taki mały aspekt dla masochistów.


Nie wiemy czy ROJSON albo Wy zwróciliście uwagę na ryciny potwora z zadania. Jak na nasze oko dwa z nich przedstawiają Slendera. Co o tym myślicie?
Patryk zdradza nam również nowy element gry, którym jest budowa i zarządzanie swoją posiadłością dającą wiele możliwości personalizowania naszego ekwipunku. Dobry smaczek dla tych którzy lubią pobawić się nie tylko mieczem. Od razu na myśl przychodzi Assasin's Creed ze swoimi domostwami!


A Wy? Graliście w podstawkę i dodatek? Czekacie na Krew i Wino?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.