Ta strona wie, gdzie aktualnie jest Starman i jak szybko pędzi!

Ta strona wie, gdzie aktualnie jest Starman i jak szybko pędzi!

Niesamowita akcja marketingowa wykonana przez Teslę przy okazji startu rakiety Falcon Heavy zbiera swoje pokłosie. Kosmiczny śmieć kabriolet jest na ustach wszystkich, a od teraz dzięki specjalnej stronie jest też na oczach wszystkich. Tak jakby. 


Powstała specjalna strona, dzięki której możemy śledzić położenie Starmana w czerwonej Tesli Roadster. Oto co widać, na uproszczonym wykresie, który znajdziecie na stronie:Zawarte są na nim wszystkie najważniejsze informacje, które mówią nam, gdzie aktualnie znajduje się kabriolet. Co więcej, w zakładce Chart, możliwa jest także symulacja zmiany jego położenia wraz z upływem lat. Wszystko to bazuje na matematycznych obliczeniach autora strony, który zresztą nie jest w żaden sposób związany z Teslą ani SpaceX.Dostępna jest też wizualizacja, tego, co widzi Starman. Jednak jest ona jeszcze w fazie prototypu i będzie udoskonalana.

Strona także informuje ile kilometrów od Ziemi znajduje się kosmiczny kabriolet. Warto zwrócić uwagę na bardzo szybko zmieniające się wartości, bo samochód oddala się od naszej Ziemi o kilka kilometrów co... każdą sekundę! Czyli pędzi jakieś prawie 11 tysięcy kilometrów na godzinę. Nie tylko prędkość pojazdu robi wrażenie, ale też kreatywność i ogromne umiejętności autora strony.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.