WhatsApp ustawia dziwny limit czasu na usunięcie wiadomości

WhatsApp ustawia dziwny limit czasu na usunięcie wiadomości

Chyba nikt nie lubi tego obezwładniającego uczucia, które towarzyszy po wysłaniu jakiejś kompromitującej wiadomości do pomyłkowo wybranej osoby. Użytkownicy WhatsAppa mogą jednak czuć się bezpiecznie i wysyłać nawet największe głupoty do kogokolwiek. Jest jednak jeden haczyk.


Tym haczykiem oczywiście jest fakt, że jeśli dana osoba już zobaczy daną wiadomość, to nie jesteśmy jej w stanie usunąć z jej pamięci - tego jeszcze nikt nie wymyślił. WhatsApp umożliwia jednak usunięcie wiadomości ze swoich archiwów, więc przynajmniej w ten sposób można zatrzeć naszą wtopę.

Jest jednak kolejny haczyk. Mamy na to jakąś 1 godzinę 8 minut i 16 sekund. Funkcja ta już wcześniej była dostępna, jednak niechcianą wiadomość mogliśmy usunąć tylko 7 minut po jej wysłaniu. Skąd taka zmiana? Nie do końca wiadomo, pojawiła się ona po nowej aktualizacji dostępnej na systemach iOS.Sama możliwość usunięcia wiadomości i zwiększenie limitu czasu to dość kontrowersyjna decyzja. Z jednej strony dobrze jest usunąć niepożądaną wiadomość sprzed czyichś oczu, ale z drugiej może to prowadzić do manipulowania rozmowami na większą skalę. W ponad godzinę można wszak dużo więcej zdziałać niż w ciągu 7 minut.  Czy była to potrzebna zmiana? Wydaje się, że nie, bo przez godzinę i tak najprawdopodobniej dana wiadomość zdąży być wyświetlona.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.