Weronika Truszczyńska demaskuje prawdę o disco polo w Chinach!

Weronika Truszczyńska demaskuje prawdę o disco polo w Chinach!

Pewnie słyszeliście o rzekomej wielkiej karierze, którą miał zrobić jeden z popularniejszych zespołów disco polo z Polski? W swoim czasie mówiły o tym niemalże wszystkie polskie media, podkreślając wielokrotnie, jak bardzo Chińczycy rozkochali się w naszych rodzimych rytmach. Jak się okazuje, stwierdzenia te nie były do końca prawdziwe, o czym informuje nas mieszkająca w Szanghaju YouTuberka Weronika Truszczyńska.
Disco polo to muzyka, do której słuchania w zasadzie nikt się nie przyznaje, ale w rzeczywistości każdy Polak nuci pod nosem słowa piosenek z tego gatunku. Dzięki chwytliwym, łatwym do zapamiętania tekstom i żywych melodiach muzyka ta szybko wpada w ucho – nie dziwi nas zatem to, że w mediach i w Internecie mówi się często o piosenkarzach wykonujących ten gatunek. Jakiś czas temu szerokim echem rozniosła się wiadomość mówiąca o tym, że jeden z najbardziej znanych zespół disco polo nagrał płytę w języku chińskim i stała się ona hitem numer jeden w Chinach, sprawiając, że stali się zespół ten stał się w tym kraju gwiazdami wielkiego formatu. Wyżej wspomniana płyta z piosenkami w języku polskich rozeszła się w dużym nakładzie także w Polsce – co za rozmach!Autorem zdjęcia jest @marcinmichno, wielkie dzięki! ᕀ�ᕀ�啀�


Post udostępniony przez Weronika Truszczyńska (@wtruszczynska)


Jak się jednak okazało, historia ta nie była do końca prawdziwa. Na ten temat postanowiła się wypowiedzieć Weronika Truszczyńska, która jest polską YouTuberką od dłuższego czasu mieszkającą w najprawdopodobniej największym chińskim mieście – w Szanghaju. Widzowi jej kanału często pytali o to, czy w Chinach rzeczywiście słucha się polskiego disco polo. YouTuberka postawiła odnieść się do tych pytań, mówiąc, że tak naprawdę nikt nigdy w Chinach nie słyszał o czymś takim jak disco polo. Choć polskie media szumie opowiadały o wielkiej karierze zespołu w Chinach i o licznych koncertach, w których brały udział całe masy fanów, w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca. YouTuberka podkreśla, że jedyną prawdziwą informacją jest to, że została wydana płyta w języku chińskim – jednakże to też nieco mija się z prawdą, ponieważ jest ona dostępna tylko w Polsce.

Jeśli jesteście ciekawi tego, co jeszcze Weronika powiedziała na temat polskiego disco polo i muzyki popularnej w Chinach, obejrzyjcie koniecznie jej film:Co sądzicie o te macie poruszonym w filmie Weroniki? Sądzicie, że jej ocena jest prawdziwa czy też wierzycie w informacje, które zostały podane w polskich mediach? Dajcie nam znać w komentarzach!

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl