Co Polacy oglądali chętniej niż Grę o Tron?

Co Polacy oglądali chętniej niż Grę o Tron?

Czy wyobrażacie sobie coś, co może mieć lepszą oglądalność od Gry o Tron? Owszem, trudno sobie to zwizualizować, ale jednak jest to możliwe. Ułatwieniem może być fakt, że chodzi o oglądalność w Polsce. Co więc cieszy się większą popularnością wśród Polaków od Gry o Tron? Oczywiście polska produkcja. 


A jest nią świętująca na całym świecie triumfy Wataha, konkretniej drugi sezon. Wielokrotnie chwalony i doceniany polski tytuł był w 2017 roku najchętniej oglądanym serialem w HBO. Z wynikiem 2.18 milionów widzów pobił nawet Grę o Tron. Zdziwieni?Zawsze warto się dziwić, ale w tym przypadku jest to zrozumiałe. Musimy bowiem pod uwagę wziąć kilka czynników. Z pewnością duże znaczenie ma tutaj sposób, w jaki Polacy oglądają. W przypadku Gry o Tron niestety trzeba założyć, że wielu z nich obejrzało Grę o Tron nielegalnie. Dodatkowo wyniki nie uwzględniają playera HBO GO, chociaż tam Wataha też jest na pierwszym miejscu.

Gdybyśmy wzięli pod uwagę nielegalne źródła, to Gra o Tron zapewne zdeklasowałaby Watahę, jednak... w dalszym ciągu to Wataha była chętniej oglądana w telewizji niż hit napisany przez George'a R. R. Martina. Możemy być dumni zarówno z naszych patriotycznych wyborów, jak i z samej produkcji, która stoi na naprawdę światowym poziomie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.