To już 3 lata psa-pająka Sylwestra Wardęgi!

To już 3 lata psa-pająka Sylwestra Wardęgi!

Dokładnie 3 lata temu na polskim YouTube pojawił się film, który zdominował konkurencję pod względem zasięgów jakie osiągnął, co czyni go obecnie najpopularniejszym materiałem w Polsce. Sława tego filmu wyszła także za granicę, co bez wątpienia znacznie przyczyniło się do objęcia i umocnienia przez Sylwestra Wardęgę pozycji numer jeden w rankingu najpopularniejszych twórców w naszym kraju. 
Mowa oczywiście o filmie o zmutowanym, gigantycznym psie-pająku, który miał terroryzować ulice pewnego miasta. Całość była oczywiście prankiem na skalę, której nie spodziewał się pewnie sam Sylwester. Na dziś dzień materiał ten jest najpopularniejszym filmem w naszym kraju z ponad 170 milionami wyświetleń i prawie 900 tysiącami łapek w górę. Warto zwrócić uwagę, że film ten osiągnął popularność nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą, co dało Wardędze naprawdę ogromną ilość nowych widzów i otworzyło drzwi do wielu późniejszych współprac. Materiał został także najchętniej oglądanym filmem rozrywkowym 2014 roku na YouTube! Jakby tego było mało, powstał nawet specjalny fanpage... psa-pająka, który na Facebooku posiada niespełna 150 tysięcy polubień.Warto zauważyć też, że film o psie-pająku jest jedynym tego typu filmem w Polsce, biorąc pod uwagę najpopularniejsze filmy z naszego kraju, gdzie prym wiodą głównie piosenki. Widać to również na dalszych miejscach, ale i tam możemy odnaleźć inne materiały od Wardęgi, chociażby ten o Slendermanie.Sylwestrowi oczywiście życzymy kolejnych sukcesów na tak dużą skalę w przyszłości. A co wy sądzicie o jego materiałach? Dajcie znać w komentarzach.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.