W polskim liceum wprowadzono klasę dla vlogerów

W polskim liceum wprowadzono klasę dla vlogerów

W "I Prywatnym Ogólnokształcącym Liceum w Słupsku" ruszyły zapisy do klasy o profilu vlogerskim. Uczniowie mają tam kształcić swój warsztat oraz zdobywać wiedzę odnośnie budowania marki osobistej.


Świat się zmienia, a razem z nim aspiracje wielu ludzi. Raczej nikogo nie dziwi już fakt, że ktoś decyduje się na hobbystyczne nagrywanie filmów i wrzucanie ich do sieci. Sprawa komplikuje, jeśli powie się o wiązaniu z tym przyszłości i chęci zostania influencerem "na pełen etat".

Na przekór zjawisku wyśmiewania internetowych twórców postanowiła wyjść dyrekcja "I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku", która aktywowała zapisy do klasy o profilu vlogerskim. Ta szkoła mogła Wam się już obić o uszy - to tam powstała pierwsza w Polsce klasa gamingowa czy nowych technologii.

Okej, ale czego będą się uczyć nastolatkowie w tego typu klasie? Z oficjalnej strony szkoły możemy wyczytać następujące informacje:
Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa Vlogerska jest dla Ciebie! Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem!

Jednym słowem - absolwenci wyjdą z liceum z wiedzą niezbędną do założenia w sieci dobrze prosperującego profilu i rozwijania go w dynamiczny sposób. W ramach zajęć dodatkowych udostępnione zostanie nawet specjalne studio nagraniowe, gdzie odbędą się zajęcia praktycznie.

Źródło: I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku


Ponadto pojawi się okazja do przeprowadzenia wywiadów ze znanymi influencerami - pierwszym z nich będzie Pan Pawłowski. Nie da się więc ukryć, że jeśli kogoś fascynuje tworzenie treści w Internecie, to oferta wydaje się całkiem zachęcająca.

 

Co sądzicie o klasie vlogerskiej? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.