W Japonii powstał automat z... procesorami

W Japonii powstał automat z... procesorami

W Japonii można znaleźć wiele ciekawych automatów, również z produktami znacznie innymi niż to co zobaczymy w Polsce. Przykładem tutaj jest automat z procesorami, który z całą pewnością skusił niejednego gracza.
Na japońskich ulicach można zobaczyć automaty z wieloma różnorodnymi produktami w środku. Są tam nie tylko słodycze czy napoje, ale również o wiele droższe przedmioty, takie jak elementy komputerowe. Niedawno powstał również automat działający na zasadzie loterii zawierający różne procesory komputerowe.

Chociaż na pudełkach widnieją napisy z AMD Ryzenami Zen 3 i Zen 2, to jednak w rzeczywistości w środku można natrafić na coś całkiem innego. Znajdują się tam starsze i słabsze układy AMD lub Intela, ale także starsze Pentiumy, Celerony czy Athlony (w pakietach bądź pojedynczo). Co prawda można natrafić na AMD Zen 3 lub 2, ale sztuka ta graniczy z cudem. Korzystanie z takich automatów działa na zasadzie czystej loterii.

Aby zagrać należy wykupić bilet za 1000 jenów (około 35 złotych), upoważnia on do wybrania jednego pudełka. Niestety szanse na wylosowanie najdroższego procesora są podobno jak 1 do 30. Niby nie ma pustych pudełek, ale raczej niewiele radości sprawi wylosowanie najtańszego procesora, którego zapewne i tak się nie użyje.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.