Ubisoft zasłania piersi dziełom sztuki w najnowszym Assassynie

Ubisoft zasłania piersi dziełom sztuki w najnowszym Assassynie

Jedną z większych nowości w najnowszym Assassin's Creed: Origins jest Tryb Wycieczki, w którym można w roli obserwatora poznać historię i zabytki starożytnego Egiptu. Niestety nie do końca w naturalnej formie.


Tryb Wycieczki to taki wirtualny spacer po muzeum w realiach starożytnego Egiptu. Dzięki niemu można wynieść z gry dużo więcej niż po prostu pozytywne emocje i rozrywkę - dowiedzieć się czegoś o czasach przeszłych "na własnej skórze". Brzmi pięknie, wygląda równie imponująco, gdyby nie poprawność polityczna w formie muszelek, która zasłania biusty i przyrodzenia. Zobaczcie zdjęcia z serwisów Polygon i Kotaku:I nie chodzi wcale o to, że byłoby fajnie popatrzeć sobie na roznegliżowane panienki. Od tego są inne miejsca, do których każdy jest w stanie dotrzeć. Tylko skoro już Ubisoft chce edukować społeczeństwo, to czy to właśnie nie jest istotny element edukacji? Według serwisu Cd-Action przedstawiciel Ubisoftu tak wypowiedział się o sprawie:
Tryb wycieczki został stworzony, by zaoferować maksymalnej liczbie osób w różnym wieku, wywodzących się z różnych kultur, możliwość odwiedzenia dawno zaginionego świata starożytnego Egiptu i poznania jego historii. Pracowaliśmy ramię w ramię z nauczycielami i instytucjami akademickimi, by zawartość była adekwatna do potrzeb wszystkich odbiorców, również młodszych studentów i by uwzględniała ich wrażliwość kulturową, która może być różna w zależności od kraju.

Rzeczywiście, kultury są na świecie różne, a przecież Assassin to marka, która jest znana na całym świecie. Z jednej strony trzeba więc zrozumieć i uszanować tę decyzję, z drugiej mile widziany byłby wybór lub opcja potwierdzenia swojej pełnoletniości, bo zapewne wielu graczy chciałoby wejść w starożytny Egipt, wziąć haust afrykańskiego powietrza i oddychać nim gołą pełną piersią.

 

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.