Vroobelek dla maturzystów – jak radzić sobie ze stresem?

Vroobelek dla maturzystów – jak radzić sobie ze stresem?

Czujecie się zestresowani i spięci? Martwicie się zbliżającymi egzaminami maturalnymi czy też sprawdzianami? Billie Sparrow przygotowała dla Was kącik porad, które mogą Wam pomóc wyciszyć i zrelaksować się w stresujących momentach Waszego życia. PS. Porady Vroobelka mogą się także przydać studentom w czasie sesji!


Mówi się, że sztuka łagodzi obyczaje. Stwierdzenie to doskonale określa pierwszą antystresową radę YouTuberki, którą jest oddanie się zajęciom artystycznym. Malowanie, wyklejanie, szkicowanie czy też po prostu bezmyślne bazgranie po kartce – nieważne, którą z tych opcji wybierzemy. Ważne jest tylko to, by po prostu zamknąć oczy, otworzyć umysł i wylać swoją frustrację i stres na kartkę papieru. Vroobelek podkreśla, że do tego zajęcia wcale nie trzeba być urodzonym artystom, a stworzone przez nas dzieło nie musi się cechować walorami estetycznymi. Jeśli więc czujecie stres, weźcie w dłoń pędzel i farbki i wyżyjcie się na papierze – kto wie, co z tego wyjdzie!

Choć Billie określa siebie raczej jako artystkę, nie gardzi także sportem - zachęca nas ona również do rozładowywania stresu na siłowni. YouTuberka podkreśla, że uwielbia sport i stara się zawsze znaleźć czas na to, by trochę poćwiczyć i uwolnić endorfiny, a także, że uwielbia uczucie pozytywnego zmęczenia po dobrym treningu. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami klimatu siłowni, to może wybierzemy krótki jogging albo spacer? Opcji jest mnóstwo, trzeba tylko znaleźć tę idealną dla siebie!

Nie można też zapomnieć o roli, jaką pełni dla nas kontakt z innymi ludźmi. Vroobelek zachęca nas również do wykorzystania najbardziej klasycznego i uniwersalnego sposobu antystresowego, jakim jest wygadanie się bliskiej osobie. Najlepiej przy herbatce (czy też melisie, jak robi to YouTuberka). Podczas opowiadania o swoich problemach z pewnością odczujemy pewne katharsis i stwierdzimy, że nasze problemy w sumie można rozwiązać i nie wyglądają tak strasznie jak przed rozmową.

Chcecie usłyszeć więcej porad Vroobelka? Cały filmik YouTuberki znajdziecie tutaj:


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl