Polski YouTuber tworzący treści dla dzieci z kontrowersyjnymi publikacjami

Polski YouTuber tworzący treści dla dzieci z kontrowersyjnymi publikacjami

Vito Minecraft to jeden z najpopularniejszych kanałów na polskim YouTube. Twórca znany z tworzenia materiałów dla młodszej widowni, postanowił w ostatnim czasie zmienić swój content na potencjalnie niebezpieczny dla jego odbiorców. Sprawa została teraz nagłośniona przez innych YouTuberów.


Minecraft na YouTube ma się nadal dobrze. Gra, która regularnie przyciąga do siebie miliony graczy, ani na chwilę nie zniknęła z serwisu. Wielkie wyświetlenia generują na tej produkcji także polscy YouTuberzy. Jednym z nich jest Vito Minecraft (2,51 mln subskrypcji) - topowy pod względem subskrypcji twórca odpowiedzialnych za content z gry, która przyciąga do siebie przede wszystkim młodszą widownię. W ostatnim czasie jego twórczość uległa jednak pewnej zmianie, a wraz z nią miniaturki i tytuły filmów, które są czymś, co w ogóle nie powinno mieć miejsca w przypadku YouTubera docierającego do najmłodszych. O co dokładnie chodzi?

Na sprawę zwrócił uwagę SKKF - niegdyś czołowy polski YouTuber nagrywający Minecraft. Twórca opublikował na swoim Twitterze zrzut ekranu przedstawiający ostatnie miniaturki i tytuły filmów Vito. Podsumowując, motywem przewodnim jest szeroko rozumiana nagość, seksualność oraz dwuznaczność.

 Wpis SKKF'a spowodował słuszną falę krytyki internautów wobec Vito, którzy stwierdzili jednogłośnie, że ostatni content minecraftera jest nie tyle niesmaczny, co potencjalnie niebezpieczny dla dzieci. Sytuację nagłośnił także Zebo, który wczoraj opublikował specjalny film w tym temacie. Twórca commentary oprócz miniaturek i tytułów, zwrócił także uwagę na kontrowersyjną treść samych materiałów.Po nagłośnieniu sytuacji Vito stwierdził, że w miniaturkach "nie ma nic niestosownego", a to widzowie "coś sobie wyobrażają" i "nie ma tu nic innego lub jakiegoś podtekstu". Chwilę po tym YouTuber postanowił usunąć niektóre swoje materiały. Nie przyznał się jednak do winy i stwierdził, że filmy ukrył z powodu... negatywnych komentarzy widzów.

Do sprawy odnieśli się także inni twórcy oraz użytkownicy, którym nie spodobała się kontrowersyjna treść na kanale Vito Minecarft. Oto co między innymi napisali:Na ten moment trudno stwierdzić, czy Vito Minecraft faktycznie zrozumiał to, gdzie i kiedy popełnił błąd w zmianie contentu na swoim kanale. Czy nagłośnienie sprawy w internecie przyniesie zmianę? Trudno powiedzieć, ale na pewno pomoże to w zwróceniu uwagi na to, jakie treści oglądają najmłodsi w sieci. Mamy nadzieję, że zmusi to do podjęcia odpowiednich reakcji w celu zapobiegania oglądaniu podobnych publikacji przez dzieci.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.