Virtus.pro z pierwszą porażką na Majorze w Krakowie

Trzeci dzień PGL Major Kraków 2017 zbliża się ku końcowi, a chwilę temu rozstrzygnął się mecz pomiędzy Virtus Pro, a Gambit. Ostatnie dni sprzyjały Polakom, jak było tym razem?

Mimo że na mecz Virtusów musieliśmy czekać cały dzień, nie obyło się bez ciekawych spotkań. Jak widać po wynikach z dnia na dzień poziom rozgrywek podnosi się, a kolejne drużyny coraz wyżej stawiają sobie poprzeczkę. Nie obyło się także bez kilku dogrywek. Tabela wyników po trzecim dniu prezentuje się następująco:

Do rozpoczęcia meczu pomiędzy Virtus Pro, a Gambit zdania odnośnie faworyta były podzielone. Do dziś oba zespoły nie przegrały, ani jednego meczu. Mecz rozpoczął się wygraną rundą pistoletową polskiej drużyny, która prowadziła z wynikiem 6:0. Następne 8 rund trafiło na konto brytyjskiej drużyny, a pierwsza połowa zakończyła się z wynikiem 7:8. Druga połowa rozpoczęła się zwycięstwem Gambit. Obie drużyny szły łeb w łeb do stanu 10:10, niestety chwilę później to przeciwnicy wyszli na prowadzenie z wynikiem 10:15. Mimo ugranej jednej rundy meczowej, to Gambit wyszedł zwycięsko z pojedynku z wynikiem 11:16.

Przed nami został już ostatni mecz na dziś pomiędzy SK Gaming i BIG. Warto przypomnieć, że obie drużyny wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania. Mimo dzisiejszej porażki Polaków, jutro wciąż będzie okazja do nadrobienia strat po to, by zagrać przed swoją publicznością.