Virtus.pro wygrywa z Cloud9 na Majorze w Krakowie!

Dziś po 17:00 odbył się 4 już mecz Virtus.pro na PGL Major 2017 w Krakowie. Polska ekipa zmierzyła się z duńskim North. Wygrana w tym spotkaniu oznaczała, że polska ekipa zagra w piątek na scenie głównej w Tauron Arenie. Niestety, mecz ten został przegrany co oznaczało, że Polaków czeka spotkanie ostatniej szansy na turnieju.

To właśnie przez przegraną Virtusów z North, naszych czekało dziś jeszcze jedno spotkanie o pozostanie w turnieju. Polacy w losowaniu trafili na amerykański team Cloud9, z którymi zazwyczaj radzą sobie bardzo dobrze. Wśród spodziewanych map była tak, która ostatecznie została wybrana - był to Train!

Virtus.pro rozpoczęło po stronie terro. Wygrana pistoletówka z ich strony i agresywna gra, zdecydowała o tym, że pierwsze 3 rundy należały do nas. Przyszedł jednak czas na fulla ze strony Cloud9, którzy w końcu pokazali się ze świetnej strony i doprowadzili do wyrównania 3:3. Dalsza część meczu była bardzo wyrównana z lekką przewagą C9, którzy wygrywali już 7 do 4. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 8:7 dla Virtus.pro co było sporym sukcesem patrząc na grę po teoretycznie trudniejszej stronie terro na Trainie.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na drugą połówkę. Virtusi rozpoczęli ją rzecz jasna po stronie antyterrorystów. Ku naszemu zadowoleniu, bez większych problemów wygrali drugą rundę pistoletową w meczu. Następne dwie rundy, także zostały zdobyte przez Polaków. Force C9 w następnym pojedynku był jednak dla nich za silny, mimo tego, że Virtus.pro próbowało, Pasha przegrał w ważnym pojedynku 1 na 1. Na całe szczęście, kolejne rundy były popisem umiejętności i współpracy naszych. Clound9 było zmuszone wziąć przerwę techniczną. Ta jednak niewiele dała, Virtus.pro zdobyło przewagę w spotkaniu zwyciężając rundę po rundzie. Snax i Pasha popisali się swoimi skillowymi umiejętnościami i to oni zabijali najwięcej. Tym sposobem nasi doprowadzili do wyniku 15:8 i mieli przed sobą aż 7 rund meczowych. Jak się okazało, wystarczyły tylko trzy i mecz zakończył się po myśli polskiego zespołu.

Wygrana oznacza, że Virtus.pro już w piątek zagra spotkanie ćwierćfinałowe w Tauron Arenie przed publicznością. Będziecie na miejscu?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.

Użytkownicy odkryli kolejną animację na Facebooku!

Autostopem Na Koniec Świata z trailerem serii "Polska od A do Z"