Virtus.pro wygrywa ćwierćfinał PGL Major Kraków 2017!

Dziś o godzinie 12:45 rozpoczął się ostatni mecz ćwierćfinałowy na turnieju PGL Major Kraków 2017. Wszystkie poprzednie odbyły się już wczoraj, a dziś przyszedł czas na spotkanie Virtus.pro przeciwko North!

Wczorajsze mecze zakończyły się wynikiem pozytywnym dla zespołów Gambit oraz Astralis, które zmierzą się ze sobą w półfinale turnieju. Zwycięstwo zaliczył także brazylijski Immortals, który pokonał czarnego konia tego turnieju - niemieckie BIG. To właśnie Brazylijczycy zagrają o finał w meczu z Virtus.pro, które pokonało dziś North!

Jak wyglądał mecz przeciwko Duńczykom? Pierwszą mapą był Cobblestone wybrany przez North. Mimo tego, Polacy pokazali, że są na tej mapie naprawdę świetni. Przez większość spotkania to właśnie nasi dominowali nad Duńczykami, wygrywając m.in. dwie pistoletówki i kończąc rundy bez większych strat. Druga połowa spotkania była już bardziej wyrównana, ale to ostatecznie nasi wygrali je wynikiem 16:9.

Drugą mapą był Nuke, na której nasi pokazali się na tym turnieju od bardzo dobrej strony. Początek tego pojedynku nie wyglądał najlepiej dla Virtus.pro. Polacy przegrywali 6:1, ale nadeszło przełamanie. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 8:7 dla North, co dało naszym nadzieję na wygranie całego spotkania. Kolejna połowa meczu była początkowo bardzo wyrównana, rundy były zdobywane na przemian. Pasha i Snax popisali się jednak swoimi umiejętnościami snajperskimi i zdobyli kolejną rundę. Dalsza część spotkania była popisem gry naszych. Widać było, że to oni są faworytem spotkania i w świetny sposób kontrolują mapę. Tym sposobem Virtus.pro wygrało spotkanie do 10 i awansowało do półfinału turnieju PGL Major Kraków 2017!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.

Telefon z rekordowo małymi ramkami już w styczniu. Wielkie obietnice Sharp!

Cyber Marian parodiuje "Plecak" Young Multiego!