Virtus.pro traci własną dywizję

Virtus.pro traci własną dywizję

Virtus.pro to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych organizacji e-sportowych na świecie. Dzisiaj jednak dowiedzieliśmy się o kluczowych zmianach w szeregach Virtusów, a dokładniej o zakończeniu współpracy z dywizją League of Legends. Co skłoniło organizację do podjęcie takiej decyzji? 


Za pośrednictwem Facebooka oraz oficjalnej strony internetowej zostaliśmy dzisiaj poinformowani o porzuceniu dywizji League of Legends. Mimo dobrego startu i osiągnięciu kilku sukcesów, zarząd organizacji postanowił dłużej nie inwestować w rozwój właśnie tej części Virtusów.


Co skłoniło organizację do podjęcia takich zmian? Ze specjalnego oświadczenia na stronie zespołu możemy przeczytać, że głównym powodem był zbyt niski dochód z drużyny. Mimo tego, że zawodnicy posiadali potencjał i zdobyli kilka nagród oraz tytułów, zarząd nie widzi sensu w dalszym utrzymywaniu właśnie takiego składu.

Dywizja LoL ponownie pojawiła się w szeregach Virtus.pro w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy organizacja postanowiła powrócić do gry i dzięki młodym oraz obiecującym zawodnikom chciała namieszać na światowej scenie League of Legends. Na początku swojej kariery zespół świetnie sobie radził i mierzył się z najlepszymi ekipami, jednak po kilku zwycięstwach drużyna przestała sobie radzić tak dobrze.

Organizacja nadal jednak zachowuje wywalczone miejsce w LoL Continental League co wskazuje na to, że wkrótce Virtus.pro może ogłosić zupełnie nowy skład, który będzie ich reprezentował.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.