Virtus.pro traci własną dywizję

Virtus.pro traci własną dywizję

Virtus.pro to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych organizacji e-sportowych na świecie. Dzisiaj jednak dowiedzieliśmy się o kluczowych zmianach w szeregach Virtusów, a dokładniej o zakończeniu współpracy z dywizją League of Legends. Co skłoniło organizację do podjęcie takiej decyzji? 


Za pośrednictwem Facebooka oraz oficjalnej strony internetowej zostaliśmy dzisiaj poinformowani o porzuceniu dywizji League of Legends. Mimo dobrego startu i osiągnięciu kilku sukcesów, zarząd organizacji postanowił dłużej nie inwestować w rozwój właśnie tej części Virtusów.


Co skłoniło organizację do podjęcia takich zmian? Ze specjalnego oświadczenia na stronie zespołu możemy przeczytać, że głównym powodem był zbyt niski dochód z drużyny. Mimo tego, że zawodnicy posiadali potencjał i zdobyli kilka nagród oraz tytułów, zarząd nie widzi sensu w dalszym utrzymywaniu właśnie takiego składu.

Dywizja LoL ponownie pojawiła się w szeregach Virtus.pro w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy organizacja postanowiła powrócić do gry i dzięki młodym oraz obiecującym zawodnikom chciała namieszać na światowej scenie League of Legends. Na początku swojej kariery zespół świetnie sobie radził i mierzył się z najlepszymi ekipami, jednak po kilku zwycięstwach drużyna przestała sobie radzić tak dobrze.

Organizacja nadal jednak zachowuje wywalczone miejsce w LoL Continental League co wskazuje na to, że wkrótce Virtus.pro może ogłosić zupełnie nowy skład, który będzie ich reprezentował.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.

Wielka zgoda na polskim YouTube? Nie zgadniecie co zrobił Daniel Magical!

Kim jest najbogatszy YouTuber według magazynu Forbes?

Mandzio wyjaśnia przyczynę swojej nieobecności

Forbes przedstawia TOP 10 najbogatszych YouTuberów!

Steam przestaje honorować płatności BitCoinem

Sprawdź swoje statystyki Spotify z 2017 roku!