Virtus.pro - podsumowanie 2016 roku

Virtus.pro - podsumowanie 2016 roku

Już za kilka dni będziemy świętować początek nowego roku kalendarzowego, więc wypadałoby podsumować osiągnięcia e-sportowe naszych rodaków. Niewątpliwie najwięcej sukcesów odnotował Virtus.pro i jego polska "Złota Piątka" reprezentująca nasz kraj na światowej scenie Counter Strike: Global Offensive. Mnóstwo zwycięstw, wzbicie się na sam szczyt globalnych rankingów to niezwykły powód do dumy i radości wszystkich fanów elektronicznego sportu w Polsce.


Warto przypomnieć, że aktualny skład Virtus.pro nie uległ zmianie od drugiej połowy 2013 roku. Od tamtej pory na turniejach obserwować możemy tą samą "Złotą Piątkę", w której skład wchodzą - Filip "NEO" Kubski, Janusz "Snax" Pogorzelski", Paweł "byali" Bieliński, Wiktor "TaZ" Wojtas oraz Jarosław "pasha" Jarząbkowski. W początkowej fazie mijającego roku ich gra nie zapowiadała niczego dobrego. Po szeregu porażek oraz słabym występie na DreamHack ZOWIE Open Leipzig fani e-sportowej drużyny nie wiedzieli co się dzieje i część z nich nie zniosła tak fatalnego początku i wróżyła Polakom nieciekawy rok i sugerowała przeprowadzenie roszad w zespole. Tak się jednak nie stało - do żadnych zmian wewnątrz drużyny Virtus.pro nie doszło.

virtus-pro-team

Później było tylko lepiej. Virtusi zaczęli zdobywać pierwsze poważne zwycięstwa na turniejach i tym samym udowodnili, że najważniejsza jest cierpliwość, ciężka praca i determinacja w tym, co się robi. Pierwszym ważniejszym tryumfem było zdobycie pierwszego miejsca na majowym SL i-League Invitational. Potem - nie licząc wrześniowego SL i-League StarSeries Season 2 - Virtus.pro za każdym razem wychodziło z fazy grupowej i tylko raz nie znalazło się na podium. Przełomowym momentem w tym roku była wygrana na lipcowym ELEAGUE Season 1gdzie Polacy rozgromili przeciwników. O tamtym wydarzeniu w Atlancie było głośno we wszystkich tematycznych mediach, a fani polskiej drużyny na nowo odzyskali wiarę w ulubiony zespół. Jeśli chodzi o zdobycze materialne - Polacy przywieźli wtedy ze sobą ponad 1 500 000 złotych. Ostatnim turniejem, gdzie Virtus.pro stanęło na najwyższym stopniu podium było wrześniowe DreamHack ZOWIE Open Bucharest.

W tym momencie polska drużyna nadal stoi wysoko w rankingach, a fakt, że kontrakt ze "Złotą Piątką" został przedłużony do 2020 roku sugeruje, że czekają nas kolejne lata niezapomnianych wrażeń jeśli chodzi o polski e-sport. Pozostaje tylko oczekiwać pierwszych turniejów w nadchodzącym roku.

ZOBACZCIE CO POJAWIŁO SIĘ U NAS W TYM ROKU NA TEMAT VIRTUS.PRO!


NEO z Virtus.pro graczem, który zarobił najwięcej!


neo_virtuspro


Virtus.pro z pierwszym miejscem na DreamHack Bucharest 2016!


vpwiiiin


Virtus.pro z szansą na grę na październikowym ESL Pro League!


virtuspro_szansa


Kontrakt z polskimi zawodnikami Virtus.pro przedłużony!


virtus-pro-kontrakt


Co sądzicie o mijającym roku w wykonaniu Virtus.pro?


Źródło danych: cybersport.pl


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.