Virtus.pro odpada z turnieju PGL Major Kraków!

Virtus.pro odpada z turnieju PGL Major Kraków!

Dziś o godzinie 19:30 rozpoczął się mecz półfinałowy podczas PGL Major Kraków pomiędzy Virtus.pro oraz Immortals. Niestety Polacy nie podołali wyzwaniu i pokonani przez Brazylijczyków odpadli z turnieju. 


Po południu byliśmy świadkami świetnej rozgrywki w wykonaniu polskiej drużyny. Bezproblemowo pokonali drużynę North 2:0 wywalczając sobie tym samym miejsce w półfinale turnieju. Wpis na ten temat znajdziecie tutaj.Około godziny 19:30 rozpoczęło się półfinałowe starcie Virtus.pro vs Immortals. Pierwsza mapa jaką było Inferno praktycznie w całości należała do Brazylijczyków. Bez problemu zdobywali kolejne punkty - dwie wygrane rundy pistoletowe dodatkowo im w tym pomogły. Mimo kilku świetnych zagrań ze strony polskich zawodników, pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 16:5.Drugą mapą było Mirage. Pierwsze punkty w mgnieniu oka zostały zdobyte przez zawodników z formacji Immortals, dzięki czemu zyskali sobie przewagę na resztę spotkania. W późniejszych rundach tej części meczu Virtus.pro jednak rozpoczęło wracać do formy wykonując świetne akcje oraz wyrównując wynik. Niestety to nie wystarczyło - mapa zakończyła się wynikiem 16:11.

Niestety drużynie Virtus.pro nie udało się pokonać Brazylijczyków, co powoduje eliminację Polaków z PGL Major Kraków. Taki stan rzeczy z pewnością nie jest satysfakcjonujący - wielu rodaków wierzyło w umiejętności i formę "Złotej Piątki". Ich wyniki w poprzednich spotkaniach podczas wydarzenia wskazywały na to, że uda się pokonać i Immortals, lecz tak się nie stało.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.