Virtus.pro sensacyjnie odpada z turnieju IEM 2017 w Katowicach

Virtus.pro sensacyjnie odpada z turnieju IEM 2017 w Katowicach

Przed chwilą zakończył się ostatni mecz fazy grupowej turnieju Intel Extreme Masters 2017 rozgrywany pomiędzy Virtus.pro i Heroic. Polacy byli o krok od zwycięstwa oraz zagrania w jutrzejszych ćwierćfinałach, ale przeciwnicy nie odpuścili i pokonali naszych tym samym eliminując ich z walki o główną nagrodę, czyli o 100 tysięcy dolarów.


Swój pierwszy mecz Virtus.pro zagrało dzisiaj o 11 przeciwko drużynie Natus Vincere, który niestety skończył się przegraną Taza i reszty teamu. Kolejny mecz zakończył się w ten sam sposób, jednak tym razem Polacy ulegli North. Nadzieja wróciła po późniejszym wygranym meczu z Cloud9, w którym VP oddało rywalom tylko 4 rundy. Następnie doszło jeszcze zwycięstwo z SK, co zadecydowało o tym, że aby wyjść z grupy nasi będą musieli pokonać Heroic.

Ostateczne starcie rozpoczęło się chwile po godzinie 19 na mapie Nuke i od początku między obydwoma teamami nie było ani punktu przewagi. Kiedy Virtusi wygrywali jedną rundę, kolejna należała do Heroic. Pistoletówka po zmianie stron trafiła na konto Duńczyków, lecz Polacy szybko doprowadzili do wyrównania wynik. Później jednak Heroic pokazało swoją przewagę i po wyrównanej walce wyeliminowali Virtus.pro z turnieju.

Dla Virtusów jest to niestety koniec walki o główną nagrodę, ale turniej kończą z nagrodą pocieszenia w wysokości 7 tysięcy dolarów. Dziękujemy za ogromną dawkę emocji i walkę!

Sprawdźcie swoją wiedzę na temat Virtusów w naszym quizie:


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.