Virtus.pro i Kinguin w walce o pulę 1,5 miliona dolarów

Virtus.pro i Kinguin w walce o pulę 1,5 miliona dolarów

Ostatnio mieliśmy okazje być świadkami spektakularnego zwycięstwa drużyny prowadzonej przez Izaka podczas asus rog community challenge. Jeżeli jeszcze o tym nie słyszeliście, to musicie koniecznie sprawdzić nasz artykuł na ten temat. Teraz jednak Piotrek i jego widzowie skupiają się na innym evencie, a mianowicie na WESG, czyli esportowym turieju, który aktualnie odbywa się w Chinach.


Turniej World Electronic Sports Games 2017 rozpoczął się wczoraj,
12 stycznia, o 4:30 naszego czasu i potrwa do niedzieli 15 stycznia. Na zawodach w CS:GO występują drużyny Kinguin oraz Virtus.Pro. Każdy mecz z udziałem tych drużyn skomentuje oczywiście Izak, któremu przy współpracy ze stroną drakemoon.com  udało się otrzymać pozwolenie na streamowanie spotkań naszych rodaków. O wszystkich ważnych dla nas informacjach Piotrek powiadomił nas w filmie na swoim kanale. Z materiału dowiedzieliśmy się również, że spotkania w fazie grupowej będą odbywać się w trybie "Best of 2", co oznacza, że podczas każdego spotkania drużyny zagrały nie jeden, a dwa mecze. Warto dodać, że w tym roku pula nagród to aż 1.500.000$, więc obydwie ekipy mają o co walczyć!Wczorajsze spotkania okazały się być sukcesem zarówno dla Virtusów, dla których poprzedni rok nie zaczął się zbyt obiecująco, jak i dla Kinguin, którzy coraz lepiej radzą sobie na tego typu turniejach. W pierwszym meczu Virtus.pro zremisowali 1:1 z reprezentantami Rosji, jednak w następnym meczu pokonali kanadyjską formację subtLe 2:0. Równie dobrze poradziła sobie druga polska ekipa, dla której mecz otwarcia z chińskim teamem zakończył się wynikiem 2:0, a w późniejszy mecz przyniósł im remis z Space Soldiers. Pierwszy dzień zmagań zakończył się dla naszych bardzo dobrze, a drugi zaczął się jeszcze lepiej, bo od zwycięstwa VP z TeamOne. Następnie kolejne sukcesy dołożyli zawodnicy Kinguin wygrywając najpierw z Bravado 2:0, a kilka godzin poźniej z Signature, tym samym zapewniając sobie wyjście z grupy. Podobnie było z Virtusami, którzy po ciężkim meczu zremisowali z EnVyUs oraz pokonali Epsilon i tak samo jak Kinguin mają szansę wygrać turniej.

Emocje sięgną zenitu już za kilka godzin, a wszystko za sprawą meczów 1/8 finałów, które rozpoczną się meczem Virtus.pro z ekipą K23 już o 4:00 naszego czasu. Spotkanie będą rozgrywać się w trybie "Best of 3", więc będziemy mieć okazję przeżyć jeszcze więcej emocji. Jeżeli chcecie zobaczyć czy Polakom uda się pokonać przeciwników, to wbijajcie na stream do Izaka i trzymajcie mocno kciuki za naszych!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.

Wielka zgoda na polskim YouTube? Nie zgadniecie co zrobił Daniel Magical!

Kim jest najbogatszy YouTuber według magazynu Forbes?

Mandzio wyjaśnia przyczynę swojej nieobecności

Forbes przedstawia TOP 10 najbogatszych YouTuberów!

Steam przestaje honorować płatności BitCoinem

Sprawdź swoje statystyki Spotify z 2017 roku!