Virtus.pro i Kinguin w walce o pulę 1,5 miliona dolarów

Virtus.pro i Kinguin w walce o pulę 1,5 miliona dolarów

Ostatnio mieliśmy okazje być świadkami spektakularnego zwycięstwa drużyny prowadzonej przez Izaka podczas asus rog community challenge. Jeżeli jeszcze o tym nie słyszeliście, to musicie koniecznie sprawdzić nasz artykuł na ten temat. Teraz jednak Piotrek i jego widzowie skupiają się na innym evencie, a mianowicie na WESG, czyli esportowym turieju, który aktualnie odbywa się w Chinach.


Turniej World Electronic Sports Games 2017 rozpoczął się wczoraj,
12 stycznia, o 4:30 naszego czasu i potrwa do niedzieli 15 stycznia. Na zawodach w CS:GO występują drużyny Kinguin oraz Virtus.Pro. Każdy mecz z udziałem tych drużyn skomentuje oczywiście Izak, któremu przy współpracy ze stroną drakemoon.com  udało się otrzymać pozwolenie na streamowanie spotkań naszych rodaków. O wszystkich ważnych dla nas informacjach Piotrek powiadomił nas w filmie na swoim kanale. Z materiału dowiedzieliśmy się również, że spotkania w fazie grupowej będą odbywać się w trybie "Best of 2", co oznacza, że podczas każdego spotkania drużyny zagrały nie jeden, a dwa mecze. Warto dodać, że w tym roku pula nagród to aż 1.500.000$, więc obydwie ekipy mają o co walczyć!Wczorajsze spotkania okazały się być sukcesem zarówno dla Virtusów, dla których poprzedni rok nie zaczął się zbyt obiecująco, jak i dla Kinguin, którzy coraz lepiej radzą sobie na tego typu turniejach. W pierwszym meczu Virtus.pro zremisowali 1:1 z reprezentantami Rosji, jednak w następnym meczu pokonali kanadyjską formację subtLe 2:0. Równie dobrze poradziła sobie druga polska ekipa, dla której mecz otwarcia z chińskim teamem zakończył się wynikiem 2:0, a w późniejszy mecz przyniósł im remis z Space Soldiers. Pierwszy dzień zmagań zakończył się dla naszych bardzo dobrze, a drugi zaczął się jeszcze lepiej, bo od zwycięstwa VP z TeamOne. Następnie kolejne sukcesy dołożyli zawodnicy Kinguin wygrywając najpierw z Bravado 2:0, a kilka godzin poźniej z Signature, tym samym zapewniając sobie wyjście z grupy. Podobnie było z Virtusami, którzy po ciężkim meczu zremisowali z EnVyUs oraz pokonali Epsilon i tak samo jak Kinguin mają szansę wygrać turniej.

Emocje sięgną zenitu już za kilka godzin, a wszystko za sprawą meczów 1/8 finałów, które rozpoczną się meczem Virtus.pro z ekipą K23 już o 4:00 naszego czasu. Spotkanie będą rozgrywać się w trybie "Best of 3", więc będziemy mieć okazję przeżyć jeszcze więcej emocji. Jeżeli chcecie zobaczyć czy Polakom uda się pokonać przeciwników, to wbijajcie na stream do Izaka i trzymajcie mocno kciuki za naszych!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.