Virtus.pro pokonuje SK Gaming i awansuje do finału ELEAGUE Major 2017!

Virtus.pro pokonuje SK Gaming i awansuje do finału ELEAGUE Major 2017!

Dziś rano pisaliśmy o niesamowitym comeback'u formacji Virtus.pro, który zapewnił im miejsce w półfinale ELEAGUE Major 2017. Po więcej informacji o ćwierćfinałowym spotkaniu zajrzyjcie tutaj. Wyczekiwany mecz o finał rozpoczął się ok. godziny 22:30. Po pełnych emocji dwóch mapach, virtusi zapewnili sobie grę o pierwsze miejsce majora.


Przed meczem Virtusów odbył się pierwszy półfinał, w którym zagrali Astralis i Fnatic. Obydwie mapy, czyli Cache i Nuke trafiły na konto faworyta spotkania - Astralis. To właśnie ta duńska formacja zagra w finale przeciwko Virtus.pro!

Następny mecz, czyli ten, który nas interesował chyba najbardziej, miał planowo rozpocząć się o godzinie 21, jednak Polacy grać zaczęli dopiero chwilę po 22:30. Już od samego początku spotkania, Virtusi zadbali o to, aby nikt się nie nudził. Mecz rozpoczął się mapą SK - Trainem, a jej pierwsze rundy nie wróżyły dobrego końca dla nas. Później Polacy odrobili straty, lecz walka była na tyle wyrównana, że potrzebna była dogrywka, którą ostatecznie wygrała drużyna z Polski.


Po pierwszej mapie spotkanie przeniosło się na Cobblestone'a, mapę wybraną przez Virtusów. Po pierwszych 15 rundach SK Gaming prowadziło. Po zmianie stron, polska formacja zaczęła odrabiać straty. Tym sposobem doprowadziła do wyniku 16:12 i ostatecznie wygrała cały mecz! GRATULACJE!

Zaraz po meczu na portalach społecznościowych pojawiły się posty zadowolonych graczy, ale także i widzów:

Finał ELEAGUE Major 2017 odbędzie się już dziś o godzinie 16:00. Virtus.pro zmierzy się w nim z duńskim Astralis. Będzie się działo!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.