Vimeo wykupiło znany serwis streamingowy

Vimeo wykupiło znany serwis streamingowy

Serwis Vimeo wkrada się do branży streamingowej z rozmachem i wykupuje serwis Livestream. Warunki porozumienia między obiema firmami nie są znane, a sam proces ma być zakończony w czwartym kwartale tego roku. Kiedy transakcja zostanie w pełni zakończona, na Vimeo dostępna będzie technologia znana z Livestream'u. Na co nam pozwoli?


Połączenie serwisu Livestream z Vimeo pozwoli użytkownikom przede wszystkim na streamowanie, edytowanie i archiwizowanie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Jak mówi dyrektor generalny Vimeo Anjali Sud: streamowanie jest najważniejszym żądaniem od naszej społeczności twórców.

Vimeo udostępniło także nowy produkt, który dostępny jest już dzisiaj - Vimeo Live. Jest to nowy serwis przeznaczony dla profesjonalnych streamerów, którzy za miesiąc korzystania z serwisu i jego dogodności będą musieli zapłacić. Zależnie od potrzeb twórców, mogą oni wybrać różny stopień zaawansowania dostępnych narzędzi - oczywiście za odpowiednią dopłatą. Ceny zaczynają się od 75$ za miesiąc, przez 300$ aż po 800$. Vimeo Live działa niezależnie od Vimeo i Livestream i wspiera streamowanie w jakości 1080p HD, a pliki ze streamami mogą być przechowywane nawet w 4K.

Mimo że nowa oferta od Vimeo i Livestream skierowana jest raczej dla większych i mniejszych przedsiębiorstw i korporacji, to inwestycja w cieszący się coraz większą popularnością streaming jest dowodem na to, że YouTube nie może czuć się niezagrożony. Właściciele YouTube'a powinni ciągle czuć na plecach oddech swoich rywali, by doskonalić i ulepszać swój serwis.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.