GTA: Vice City 15 lat po premierze - zobacz specjalny, fanowski zwiastun!

GTA: Vice City 15 lat po premierze - zobacz specjalny, fanowski zwiastun!

Pomyśleć, że Grand Theft Auto: Vice City, jedna z najgłośniejszych produkcji studia Rockstar Games, która nadal cieszy się sporą popularnością wśród graczy, właśnie zbliża się do swoich 15 urodzin. Specjalnie na tę okazję w sieci światło dzienne ujrzała zremasterowana produkcja, stworzona przez twórcę kanału Welcome to the 80's (wcześniej Majami Hiroz), która ukazuje jak gra mogłaby wyglądać dziś.


GTA: Vice City wydane 27 października 2002 bez wątpienia jest jedną z bardziej charakterystycznych gier video. Głównie ze względu na fakt, że niewiele mamy na rynku innych tytułów tak dobrze osadzonych w realiach lat 80's, stąd pewnie wielu graczy nostalgia, która bez wątpienia idzie za tym tytułem, dotyka szczególnie mocno. Warto wspomnieć tylko, że ostatni większy materiał stworzony przez węgierskiego założyciela kanału Balazsa Kalocsaia, przedstawiający zremasterowane intro Vice City przebił już próg ponad 2 milionów wyświetleń. Nie zdziwiłbym się, gdyby z czasem film na 15-lecie osiągnął podobny sukces. Na ten moment oceny są naprawdę pozytywne. W chwili pisania artykułu jest to ponad tysiąc łapek w górę i tylko paręnaście w dół, pomijając już same, głównie pozytywne komentarze.

Sam Majami Hiroz już wcześniej raczył nas podobnymi produkcjami. 5 lat temu, na parę miesięcy przed 10-leciem Vice City na jego kanale pojawiła się jedna z misji z gry przedstawiona jako tytuł... z Commodore 64. Dużą popularność osiągnął także zwiastun GTA V podobnie utrzymany w stylistyce starej konsoli.

W naszych artykułach wielokrotnie sugerowaliśmy (czy to przy okazji 4 urodzin GTA V czy też przeciekach o kolejnej odsłonie ze studia Rockstar Games), że GTA VI może może być właśnie najlepszą okazją do powrotu do słonecznego Vice City, bo bez wątpienia właśnie tego oczekują gracze. Czy twórcy zdecydują się na taki krok? Przekonamy się o tym już za parę lat.

Co sądzicie o produkcjach Majami Hiroz? Czekacie na Vice City w kolejnej odsłonie Rockstara? Koniecznie dajcie nam znać co sądzicie w komentarzach pod artykułem.


avatar

Piotr Gołaś

Student administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie na starego Pegasusa. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.

Ogromny sukces sprzedażowy konsoli Nintendo Switch! Te liczby robią wrażenie

Poznaliśmy następce Battlefielda 1?

Opcja streamingu gier już niedługo na Messengerze!

Biedronka ponownie ze świetną ofertą gier!

Nowy gra w uniwersum Outlasta już na etapie produkcji!

Oto 10 najpopularniejszych zwiastunów gier 2017 roku na YouTube