Valve zapowiada zmiany przeciwko toksycznym graczom

Valve zapowiada zmiany przeciwko toksycznym graczom

Bardzo wiele tytułów, w których mamy do czynienia z grą w zespole, zmaga się z problemem toksyczności. Systemy karzące nieprzyjaznych graczy banem lub czasowym zawieszeniem konta faktycznie odstraszają część osób mających tendencje do obrażania cudzych rodzicielek, jednak zdają się nie być do końca skuteczne. Na przeciw mowie nienawiści wychodzi Valve, ze swoim nowym narzędziem do walki z toksycznością. 


Nowe narzędzie stworzone przez Valve ma zostać zaimplementowane do CS:GO, które obok takich tytułów jak League of Legends czy Call of Duty słynie z częściowo toksycznej społeczności. Osoby, które podczas rozgrywki będą używać czatu głosowego w sposób do tego nieprzeznaczony, uprzykrzać innym rozgrywkę czy używać wulgaryzmów, zostaną permanentnie wyciszone. Blokadę voice chat'u będzie można zdjąć jedynie poprzez poprawę swojego zachowania w przyszłych rozgrywkach.Czas pokaże w jak dużym stopniu wprowadzony przez Valve system przyczyni się do poprawy zachowania graczy. Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone już dawno temu w League of Legends, w którym gracze o niskim poziomie honoru nie mogą brać udziału w rozgrywkach Clash, otrzymywać nagród na koniec sezonu czy grać na serwerze testowym. W przypadku LoL'a, wspomniane rozwiązanie nie przyniosło znacznych efektów, jednak strach przed brakiem możliwości szybkiej komunikacji może zmusić niektórych graczy CS'a do ugryzienia się w język.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.