Valve rozdało rekordową liczbę banów w CS:GO

Valve rozdało rekordową liczbę banów w CS:GO

Końcówka 2018 roku była bardzo pracowitym okresem dla Valve, które w grudniu rozdało prawie 610 tysięcy banów. Ta liczba jest zdecydowanym rekordem w historii systemu VAC. 


Statystyki mogą być dla niektórych zadziwiające, jednak Valve naprawdę rozdało w grudniu blisko 610 tysięcy banów! System VAC przyznał rekordową liczbę kar, które spowodowane były głównie używaniem cheatów podczas gier w Counter Strike: Global Offensive.W listopadzie liczba zbanowanych użytkowników wynosiła około 100 tysięcy. Co więc spowodowało jej nagły wzrost? Na początku grudnia CS:GO otrzymał aktualizacje, dzięki której gra częściowo stała się darmowa. W grudniu w CS:GO zagrało ponad 20 milionów osób, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w listopadzie. Dodanie opcji zwiększyło popularność tytułu, jednak wpłynęło także na powiększenie się grona "oszukujących" graczy. Kara za cheatowanie w przypadku darmowego trybu nie jest praktycznie ani trochę szkodliwa, co także jest istotną przyczyną.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.