Valve oskarżone przez Komisję Europejską

Valve oskarżone przez Komisję Europejską

Jeszcze do niedawna dość często podczas korzystania z różnych internetowych usług można było spotkać się z tzw. geoblokowaniem. W grudniu 2018 roku w życie zostało wcielone rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej, które mówi o zakazie wprowadzania takiego ograniczenia przez firmy. Nie wszyscy jednak postanowili się do niego zastosować...


Posypały się oskarżenia dla Steama, ale także dla wydawców takich jak Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media czy ZeniMax. Uzasadnieniem był fakt, że firmy uniemożliwiły konsumentom kupowanie gier wideo za granicą z innych państw członkowskich. Nie ma więc wątpliwości, że Komisja Europejska sprawę traktuje całkowicie poważnie i nie zamierza bagatelizować łamania nowych przepisów.W sprawie tej głos zabrała komisarz Margrethe Vestager:
Na prawdziwym jednolitym rynku cyfrowym europejscy konsumenci powinni mieć prawo do kupowania i grania w wybrane przez siebie gry wideo, niezależnie od tego, w jakim kraju Unii Europejskiej mieszkają. Konsumenci powinni mieć także prawo do szukania najbardziej korzystnych dla siebie ofert i dokonywania zakupów w innych państwach członkowskich.

Nie powstał jeszcze żaden oficjalny komunikat Velve, a dochodzenie wciąż trwa. Jeśli zarzuty Komisji Europejskiej całkowicie się potwierdzą, wydawców na pewno nie ominie odpowiednia kara i konieczność usunięcia geoblokowania. Dla nas – użytkowników, byłaby to świetna wiadomość, bo w końcu kto nie chce mieć dostępu do wszystkich gier na całym świecie?

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.