Valorant zadebiutował, chociaż bez wielkiego sukcesu

Valorant zadebiutował, chociaż bez wielkiego sukcesu

Kilka dni temu odbyła się premiera Valorant - nowej gry od studia Riot Games. Niekorzystnie wybrany dzień debiutu spowodował jednak, że projekt nie zdobył tak dużej popularności jak pierwotnie zakładano.


Po dwóch miesiącach zamkniętych testów zdecydowano się zaprezentować produkcję Valorant obszerniejszej grupie graczy. Osoby, którym nie udało się zdobyć klucza poprzez oglądanie transmisji na żywo, mogą już bez niego wejść na serwery.

Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić czy start Valoranta można uznać za udany. Transmisje z gry oglądało w dniu debiutu rekordowo mało osób, bo "tylko" 249 tysięcy. Wynik ten regularnie spada. Ma na to wpływ rzecz jasna kilka czynników. Po pierwsze - zapewne mnóstwo użytkowników zrezygnowało ze śledzenia streamów, bo przestało być to już koniecznością.

Oglądalność streamów z Valorant l Źródło: TwitchTracker


Co więcej, Valorant miał swoją premierę we wtorek (2.06), kiedy to część influencerów wstrzymało działalność ze względu na Blackout Tuesday. Riot Games nie trafiło więc idealnie z datą. Oczywiście spadek popularności na Twitchu nie oznacza, że sama gra nie cieszy się popularnością.

Tutaj jednak nie znamy oficjalnych danych, więc nie możemy stwierdzić ile osób było na serwerach Valorant w miniony wtorek.

 

Graliście w Valorant? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.