Tak prezentuje się strzelanina od Riota. Może być hitem!

Tak prezentuje się strzelanina od Riota. Może być hitem!

Twórcy League of Legends - Riot Games - przedstawili światu pierwszy materiał z Valorant, sieciowej strzelaniny. W darmowej produkcji toczyć będzie można walki 5 na 5, a jej planowy debiut nastąpi latem 2020 roku.


Riot Games postanowiło zabrać się za stworzenie gry FPS. Jak możemy zobaczyć na pierwszym materiale, Valorant to mieszanka elementów obecnych już we wielu sieciowych strzelaninach. Oprawa graficzna przynosi na myśl styl znany chociażby z Overwatcha od Blizzarda.

Podobnie jest z dostępnymi umiejętnościami specjalnymi. Jako gracze będziemy mogli stawiać ściany ognia czy nawet zsyłać trujący gaz, by unicestwiać przeciwników. Oczywiście podstawowym wyposażeniem ma być broń palna.Sama mechanika strzelania i rozgrywki wydaje się być wzorowana na hicie od Valve, czyli Counter-Strike: Global Offensive - zarówno jeśli chodzi o sposób trzymania broni czy wybieranie ekwipunku na początku każdej rundy.

Całość prezentuje się jednak naprawdę interesująco i jeśli Riot Games stanie na wysokości zadania, to możemy mieć do czynienia z hitem lata 2020.

 

Co sądzicie o Valorant? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.