Valorant także na urządzenia mobilne? Wszystko na to wskazuje

Valorant także na urządzenia mobilne? Wszystko na to wskazuje

Właśnie trwa zamknięta beta gry Valorant - nowego projektu Riot Games. Produkcja jest dostępna wyłącznie na PC, lecz jak wynika z najnowszych doniesień, twórcy planują stworzyć także wersję mobilną tytułu.


O Valorant staje się coraz głośniej. Wszystko to za sprawą e-sportowego potencjału, na który wskazują streamerzy oraz osoby posiadające dostęp do zamkniętej bety. FPS od Riot Games docelowo tworzony jest wyłącznie w wersji na komputery stacjonarne. Odkrycie użytkowników pozwala jednak na snucie pewnych domysłów.

Wszystko zaczęło się od wpisu na Twitterze użytkownika Santa Ricky. Opublikował on bowiem planszę z ikonami znalezionymi w plikach gry Valorant. Prezentują się one jak przyciski przeznaczone do umieszczenia w produkcji mobilnej. Autor przecieku twierdzi jednak, że sama obecność ikon nie potwierdza prac nad wersją Valorant na tablety i smartfony. Mówimy więc wyłącznie o możliwym podjęciu takich kroków w przyszłości.To jednak nie koniec! Kilka dni temu na Reddicie użytkownik o pseudonimie Spacixr opublikował zdjęcie prezentujące... mobilny interfejs Valorant. Gracz podobno przełączył system Windows 10 w Tryb Tabletu i w produkcji pojawiły mu się wcześniej przedstawione ikony.
Valorant is Tablet Compatible!? from r/VALORANTPost ten wywołał sporo kontrowersji - część osób nie wierzy użytkownikowi i twierdzi, że sam wykonał interfejs. Prawdy zapewne nie dowiemy się do momentu, aż Riot Games oficjalnie nie ogłosi prac nad mobilną wersją Valorant.

 

Co sądzicie o przeciekach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.