Valorant trafi na konsole i smartfony? Twórcy gry zabierają głos

Valorant trafi na konsole i smartfony? Twórcy gry zabierają głos

VALORANT - hit twórców League of Legends, do tej pory jest dostępny tylko na komputerach osobistych. Czy doczekamy premiery wersji na konsole i smartfony? Mamy odpowiedź twórców.


VALORANT to taktyczna strzelanka od Riot Games utrzymana w specyficznym, animowanym klimacie. W grze toczymy rywalizację 5 na 5 na dystansie maksymalnie 25 rund. Zwycięża ekipa, która pierwsza wygra 13 rund. Sama mechanika gry do złudzenia przypomina znanego wszystkim Counter-Strike'a, ale grafika podobna jest bardziej do kultowego już Fortnite'a.Riot Games zapowiada, że premiera VALORANTA zaplanowana jest na lato tego roku i nie przeszkodzi w tym aktualna sytuacja na świecie, przez którą wielu pracowników musiało zabrać pracę do domu.

Joe Ziegler - Game Director VALORANTA w rozmowie z The Express Online powiedział:
Rozważamy inne platformy, jak konsole czy urządzenia mobilne, jednak teraz zespół ciężko pracuje nad tym, by zapewnić możliwie najlepsze doznania graczom korzystającym z pecetów.

Aktualnie VALORANT znajduje się w fazie zamkniętej bety, a skoro producenci gry jeszcze ją dopracowują, to na wersje dostępną na tabletach czy konsolach z pewnością poczekamy jakiś czas. Znając jednak poprzednie działania Riot Games możemy być prawie pewni, że takowe powstaną.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.