Użytkownicy Origin wystawieni na atak hakerów

Użytkownicy Origin wystawieni na atak hakerów

Origin to jedna z najpopularniejszych platform z grami komputerowymi na świecie. Jak się teraz okazało, od dłuższego czasu była ona podatna na ataki hakerów.


O takim stanie rzeczy poinformowali pracownicy Check Point Research oraz CyberInt, którzy od lat odkrywają i zgłaszają luki znanych programów. Te dotyczące platformy Origin mówiły o błędach w tokenach autoryzacyjnych oraz w mechanizmach oAuth Single Sign-On i TRUST, które odpowiadają za logowanie użytkowników oraz przekierowywanie ich na wybrane strony od EA. Poprzez błędy tych funkcjonalności, hakerzy mogli mieć dostęp do wybranych kont poprzez wykorzystanie złośliwych linków. Szczegółowy proces potencjalnego ataku przedstawia poniższe wideo:Na szczęście luki zostały już załatane, a użytkownikom nie grozi podobne zagrożenie. To jednak dotyczyło nawet 300 milionów osób, co świadczy o skali niedopracowania ze strony EA. Mamy nadzieję, że podobne sytuacje nie będą miał już miejsca.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.