"Utracona" wersja Minecrafta została odnaleziona po 11 latach

Gracze Minecrafta dokonali ciekawego odkrycia. Wersja 1.1.1 alfy gry, która została wydana w 2010 roku, do tej pory była uważana za utraconą. Jednej z użytkowniczek wraz z pomocą innych graczy udało się ją jednak odnaleźć! 


Fani gry Mojangu od wielu lat doszukują się interesujących kwestii dotyczących pierwszych wersji gry. Jedni szykują konkretnych seedów ze znanych obrazków, a inni poszukują zaginionych wersji produkcji. Grupa Omniarchive szukała wersji alfa 1.1.1 Minecrafta od dłuższego czasu. Z tego względu, że jeszcze tego samego dnia, gdy aktualizacja została wydana, wypuszczono patch 1.1.2, legendarna wersja była dostępna tylko przez nieco ponad 3 godziny.

W tym czasie udało się ją pobrać niejakiej Lunie, która 11 lat temu pochwaliła się aktualizacją gry na swoim Twitterze. W ten sposób poszukiwacze z Omniarchive skontaktowali się z dziewczyną, prosząc o odszukanie wersji gry w jej plikach na komputerze. Jak się okazało, mieli powody do świętowania, bowiem wersja 1.1.1 Minecarfta została odnaleziona.Społeczność gry zaangażowania w odnalezienie wersji 1.1.1 podziękowała dziewczynie, która jak się później okazało, pobrała grę w ostatnich sekundach przed aktualizacją do wersji 1.1.2. Mowa więc o wielkim szczęściu, a ostatecznie o udanym końcu wielkich poszukiwań!

Źródło: GRY-OnLine.pl 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.