Unboxall - YouTuber wyrzucony ze szkoły za swoje filmy?

Unboxall - YouTuber wyrzucony ze szkoły za swoje filmy?

"TheUnboxAll" - słynny polski YouTuber znany z nietypowych unboxingów, dostał dość nietypowe ultimatum ze strony dyrekcji swojej szkoły. Dlaczego? Według nich nagrywa on nieodpowiednie treści na YouTube. Twórca tłumaczy, że wszystko zaczęło się od paru maili do szkoły, które mówiły nieco o jego twórczości.


Cała akcja była związana w 90% z rajdem na grupę TheUnBoxAll'a. W poniedziałek, została przeprowadzona godzina na forum klasowym. "Unbox" słyszał, że jego działalność na YouTubie jest żałosna, że ma problemy psychiczne, że demoralizuje dzieci, obnaża się w internecie, zachęca do picia alkoholu, czy nawet zachęca do spożywania środków chemicznych. Paweł nawet nie dostał czasu na porządne wytłumaczenie. Usłyszał także proste ultimatum - albo kończy z YouTube, albo zostaje wyrzucony ze szkoły...


Po tej akcji nauczyciele i uczniowie powiedzieli UnBoxAll'owi co ma zmienić i do czego się ograniczyć.


Film Boxdela,w którym twórca mówi o całej tej sytuacji:Morał Boxdela brzmi w tym filmie następująco:Szkoła zamiast wspierać twórców i ich osiągnięcia, ogranicza to co tworzą jej uczniowie i zamiast zapewniać im rozwój, to ich hamuje.

Od publikacji filmu BOXDELA, sprawa ta wygląda na jeszcze bardzie skomplikowaną. Pojawiły się bowiem pierwsze rajdy na szkołę, do której uczęszcza Paweł (Unbox). Jacek Gadzinowski, który zna się z tym YouTuberem jak mało kto, postanowił zareagować:


jacek gadzin

Tak jak mówi Jacek, przypominamy Wam również, aby nie brać tej sytuacji zbyt poważnie! Jest to trudna sprawa, która nie powinna mieć miejsca, ale to nie my jako widzowie, powinniśmy coś z nią zrobić. Możemy oczywiście wspierać Unboxalla, ale nie przez jakiekolwiek działania w stronę szkoły! Takie coś, może jedynie pogorszyć całą sytuację...


Co sądzicie o takiej ingerencji szkoły w życie YouTubera? Co zrobilibyście na miejscu Unboxall'a?


avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu