YouTuberzy warci polecenia - UMAMI

YouTuberzy warci polecenia - UMAMI

Seria "YouTuberzy warci polecenia" to cykl, który od ponad roku co tydzień pojawia się na naszej stronie. W każdym artykule przedstawiamy Wam jeden ciekawy, oryginalny lub bardzo dobrze prowadzony kanał, który nie przekroczył jeszcze 150 tysięcy subskrypcji. Mamy nadzieję, że nasza seria pomoże mniejszym twórcom dotrzeć do nowych odbiorców, a nasi czytelnicy dzięki niej poznają ciekawe miejsca w sieci. W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy Wam kanał ButGra, czyli zbiór wszystkich informacji, których potrzebują osoby interesujące się modą. Znajdziecie tam między innymi analizę ubrań gwiazd, w tym także twórców z YouTube. Tym razem przeniesiemy się w zupełnie inną kategorię serwisu - zajrzymy na kanał kulinarny UMAMI, na którym dowiecie się, jak przygotowywać ciekawe azjatyckie potrawy.


Kanał został założony 13 kwietnia 2017 roku, a pierwszy film pojawił się już kilkanaście dni później. Przez nieco ponad dwa lata na kanale zgromadziło się prawie 35 tysięcy subskrybentów, a materiały zostały obejrzane łącznie ponad 2,38 miliona razy. Jeżeli zastanawiacie się, czym kanał UMAMI wyróżnia się spośród setek innych o tematyce kulinarnej, odpowiedź jest bardzo prosta. Prowadzący - Daniel - jest specjalistą, jeżeli chodzi o kuchnię Azjatycką. Jak sam pisze w opisie, jego kanał przeprowadzi nas przez kuchnię wszystkich krajów od Japonii, aż do Tajlandii.

Twórca bardzo dobrze zna się na tym, co prezentuje na swoim kanale, ponieważ przez lata pracował w restauracjach sushi i innych o podobnej tematyce. Dzięki temu oglądając Daniela, mamy pewność, że wszystkie prezentowane przepisy są sprawdzone, zarówno pod względem ich przygotowania, jak również smaku. YouTuber bardzo przejrzyście prezentuje wszystkie przepisy tak, by nawet osoby, które w kuchni nie radzą sobie najlepiej, mogły przygotować pożądaną potrawę. Z kanału UMAMI dowiemy się nie tylko, jak przygotowywać najpopularniejsze azjatyckie potrawy, lecz również te mniej znane, a także, jak przygotować azjatycki lunchbox, który możemy zabrać ze sobą do szkoły, czy też pracy.Wypróbowanie przepisów prezentowanych przez Daniela może być bardzo dobrym pomysłem na mały eksperyment w kuchni i odmianę naszego domowego jadłospisu. Znaczna część potraw, które są prezentowane na kanale UMAMI jest bardzo dobrze oceniana przez widzów, którzy chwalą się swoimi kuchennymi postępami wraz z każdym kolejnym odcinkiem.Najnowszy odcinek na kanale UMAMI znacznie wyróżnia się spośród innych. Nie tylko dlatego, że jest to kulinarna bitwa, lecz także ze względu, iż pojawili się tam inni znani goście. Prowadzącym konkurencji był znany wszystkim kucharz Pascal Brodnicki, który komentował bitwę, jaką prowadzący Daniel prowadził z innym kulinarnym twórcą z kanału Posmakuj Polski. Panowie mieli do przygotowania schab, a każdy z nich postanowił przyrządzić go w całkowicie inny sposób. Daniel, jak przystało na twórcę kanału o kuchni azjatyckiej, przygotował mięso w sosie sojowym i innych przyprawach ze wschodniej kuchni. Jeżeli chcecie się przekonać, który z twórców wygrał, koniecznie obejrzyjcie ten odcinek.

Jeżeli kanał Was zainteresował, by być na bieżąco z kanałem UMAMI możecie śledzić działania Daniela również na fanpage'u, gdzie regularnie pojawiają się informacje o najnowszych materiałach. Fanpage UMAMI zgromadził już ponad 2,8 tysiąca polubień. Jeżeli natomiast macie ochotę zobaczyć, jak wyglądają doskonale przyrządzone azjatyckie potrawy, koniecznie sprawdźcie profil na Instagramie UMAMI. Znajdziecie tam ponad 100 zdjęć potraw, których przygotowanie możecie zobaczyć na kanale Daniela. Zatem jeśli jesteście fanami wschodniej kuchni, lubicie eksperymentować w kuchni lub po prostu interesuje was tematyka azjatyckiej kuchni, koniecznie zasubskrybujcie kanał UMAMI, by nie przegapić żadnego materiału. Możecie to zrobić klikając tutaj.

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.