Ukradł skin noża z CS:GO. Grozi mu do 8 lat więzienia

Ukradł skin noża z CS:GO. Grozi mu do 8 lat więzienia

Kilka dni temu na czeski komisariat zawitał poszkodowany gracz, który postanowił sprzedać wirtualny nóż do gry CS:GO za 30 000 koron. Do należytej zapłaty niestety nie doszło, bo kupujący zniknął bez śladu, gdy tylko otrzymał przedmiot. Złodziejowi grozi za to nawet 8 lat odsiadki.


Czeska policja z okolic Pilzna nie podała wielu szczegółów sprawy, lecz śledztwo trwa już od 2 tygodni. Ofiara przestępstwa przyznała, że chciała sprzedać swój skin do wirtualnego przedmiotu za 30 tysięcy koron (ok. 5,3 tysięcy złotych). Co prawda kupujący najpierw wpłacił depozyt, czyli umówione 700 zł — jednak reszty pieniędzy nikt już nie zobaczył.Czy 8 lat więzienia za kradzież noża do Counter Strike'a to dużo? Według policji taka kara ma związek z obecnym w Czechach stanem wyjątkowym.

Zresztą nie zapominajmy, że gra produkcji Valve od zawsze spotykała się z licznymi oszustwami. Istnieje nawet specjalna komisja pilnująca zasad etyki w esporcie. Niedawno z głośną aferą spotkali się australijscy zawodnicy, którzy zostali masowo zbanowani za obstawianie swoich meczów.

Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.