UEFA zorganizuje wydarzenie e-sportowe!

UEFA zorganizuje wydarzenie e-sportowe!

O e-sporcie jako oficjalnej dyscyplinie sportowej mówi się od dłuższego czasu, lecz rzadko padała konkretna data. Może okazać się jednak, że już za dwa lata ujrzymy elektroniczne zmagania przy okazji zbliżających się Mistrzostw Europy 2020.


Stwierdzenie to posiada solidne oparcie w postaci oficjalnego oświadczenia UEFA. Planuje ona bowiem na przestrzeni kilku następnych lat mocno zaangażować się w rozwój wydarzeń e-sportowych. Europejska Unia Piłkarska postawiła sobie za cel organizację tego typu imprezy w czasie kiedy rozgrywać się będą Mistrzostwa Europy 2020.

Pierwsze szczegóły zostały już ustalone z największymi działaczami e-sportowymi, lecz na ten moment nic nie zostało powiedziane publicznie. Udostępniono jedynie rejestrację dla firm, które chcą zostać potencjalnymi partnerami wydarzenia.

UEFA planuje bardziej zaangażować się w elektroniczny sport


Zapewne główną grą, którą prawdopodobnie zobaczymy za dwa lata na evencie organizowanym przez UEFA będzie FIFA - zwłaszcza, że Unia jakiś czas temu nawiązała współpracę z Electronic Arts.

Źródło: cybersport.pl

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.