Ubisoft zadba o rozrywkę kierowców. Nie będą już więcej potrzebni?

Ubisoft zadba o rozrywkę kierowców. Nie będą już więcej potrzebni?

Ubisoft oprócz produkcji gier zajmuje się także wykorzystywaniem wirtualnej rzeczywistości w prawdziwym życiu. A dokładniej w jeździe samochodem - w trosce o naszą rozrywkę. Co kombinuje francuska firma?


Francuski producent współpracuje od jakiegoś czasu z marką samochodów Renault. Obie firmy pracują nad wykorzystaniem gogli VR w autonomicznym pojeździe Renault Symbioz. Ubisoft nowym filmem na swoim kanale uchylił rąbka tajemnicy i rzucił trochę światła na wspólny projekt.

Na filmie można przekonać się, że Ubisoft stworzył w wirtualnej rzeczywistości otoczenie, które zmienia się wraz ze zmieniającą się przestrzenią podczas jazdy samochodem. Komu jest to potrzebne? Kierowcy! Wirtualne otoczenie ma odwracać jego uwagę od rzeczywistej jazdy. Samochód wtedy porusza się w trybie autonomicznym i kierowca nie musi myśleć o prowadzeniu pojazdu. Zobaczcie, jak to wygląda:Jak pisze Ubisoft:
Kierowca zanurza się we wciągającym świecie, który stopniowo zmienia się z realistycznej prezentacji pojazdu i jego otoczenia w futurystyczny i surrealistyczny krajobraz. Może się odprężyć i uciec od presji związanej z trasą, a nawet zapomnieć, że jego auto znajduje się na autostradzie.

Pojawia się tylko pytanie: po co? Rozwiązanie zastosowane przez Ubisoft i Renault ma wartość rozrywkową dla kierowcy - tylko czy kierowca potrzebuje dodatkowej rozrywki podczas prowadzenia auta? Gdyby szło to w parze z bezpieczeństwem, być może miałoby to trochę więcej sensu. Bezpieczeństwo jednak wydaje się wręcz jeszcze mniejsze, co jeśli autonomiczny system zwiedzie i stracimy panowanie nad autem? Pomysł jest ciekawy, trudno jednak stwierdzić, czy będzie on przydatny.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.