Tyle w 2018 roku zarobił Fortnite!

Tyle w 2018 roku zarobił Fortnite!

Możemy definitywnie stwierdzić, że 2018 był rokiem Fortnite. Gra stała się istnym hitem i zdobyła uznanie fanów na całym świecie. Baza graczy w grze przekroczyła w kończącym się roku imponujący próg 200 milionów kont, a co za tym idzie, zarobiła naprawdę sporą sumę pieniędzy. 


Wiemy już, że Fortnite w trybie Battle Royale jest darmowy, jednak oferuje przy tym mnóstwo płatnej zawartości. Okazuje się, że w tym roku Epic Games zarobiło dzięki swojej grze ponad 3 miliardy dolarów.Wytwórnia nie podzieliła się szczegółowym podziałem zysków, jednak według specjalistów, gracze Fortnite na iOS mogli wydać w listopadzie średnio aż 1,23 miliona dolarów dziennie. Epic Games nie pojawiło się jeszcze na chińskim rynku, co także wpływa na ich przychody. Chińscy gracze na pewno podwyższyli by zarobioną sumę.

Pieniężny sukces nie jest jedynym, którym pochwalić mogą się twórcy gry. Jakiś czas temu wytwórnia udostępniła dane mówiące o przekroczeniu progu 200 milionów utworzonych kont, o czym pisaliśmy już na naszej stronie. Trzeba przyznać, że ten rok należał do Fortnite!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.