Tyle PewDiePie zarobił w ubiegłym roku. Suma robi wrażenie!

Tyle PewDiePie zarobił w ubiegłym roku. Suma robi wrażenie!

Felix Kjellberg to niewątpliwie najpopularniejszy twórca na YouTube. Swój kanał założył przeszło sześć lat temu i jego kariera od tamtego czasu niebotycznie się rozwinęła. Postać PewDiePie'a to nie tylko rozpoznawalność w sieci, lecz również wiążące się z nią duże zyski materialne.


Pewdie Productions AB - firma założona przez YouTubera - w 2013 r. zarobiła już wtedy 4 miliony dolarów, a rok później suma ta podskoczyła prawie dwukrotnie, gdyż wynosiła 7,4 milionów. W 2015 r. według najnowszego szwedzkiego raportu dochód wynosił 8,6 milionów, a rzeczywisty zysk operacyjny  (przed opodatkowaniem) - 8,1 mln.


Warto dodać, że podane kwoty to nie jedyne zyski twórcy. Ci, którzy śledzą jego działalność, dobrze wiedzą, że jest on jednym z właścicieli sieci multimedialnej - "Revelmode".
PewDiePie-655 PewDiePie jest najpopularniejszym i jednym z najlepiej zarabiających YouTuberem na świecie (13 mld. wyświetleń oraz prawie 9 milionów dolarów zysków).

Zarobione pieniądze pochodzą głównie z reklam (stawka w Wielkiej Brytanii jest dużo większa od tej w Polsce) jak również ze sprzedaży koszulek, gadźetów czy książki. Znaczną część zysku stanowią również sponsorzy oraz układy z różnymi spółkami. W tym miesiącu wyszła jednak na jaw nieprzyjemna sprawa bowiem Federalna Komisja Handlu w USA ustaliła, że Warner Bros płaci twórcom za przychylne recenzje wobec ich gier. Kwoty te wynosiły kilkadziesiąt tysięcy dolarów, a na liście opłacanych YouTuberów znalazł się między innymi PewDiePie. Wszystko by było w porządku, gdyby nie fakt, że cały układ nie był jawny i przy sponsorowanych filmach nie było żadnej informacji. Gdy cała sprawa wyciekła na zewnątrz, FDK zabroniło wytwórni Warner Bros podpisywania tajnych umów.


Felix Kjellberg ma na swoim koncie również ponad 46 milionów subskrypcji oraz blisko 13 miliardów wyświetleń. Ma za sobą również dwie duże akcje charytatywne związane z dostarczaniem wody w różne zakątki świata.


Oglądacie materiały PewDiePie? Co o nich sądzicie? Piszcie!


Źródła: wirtualnemedia.pl  tubefilter.com


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.